Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Bosch
Bosch wprowadził na rynek nowe modele akumulatorowych wiertarko-wkrętarek klasy 14,4 i 18 V z bezszczotkowymi silnikami EC – GSR 14,4/18 V-EC Professional. Urządzenia idealnie nadają się do wymagających zastosowań.

Fot. Bosch
Pracę nowymi wiertarko-wkrętarkami ułatwia kolorowa dioda LED, która informuje o spadku wydajności lub o zatrzymaniu urządzenia w wyniku działania systemu ECP (Electronic Cell Protection), EMP (Electronic Motor Protection) lub ERC (Electronic Rotation Control). Metalowy uchwyt wiertarski 13 mm zapewnia pewne i wygodne mocowanie wierteł i bitów oraz najwyższą wytrzymałość. Precyzję pracy podczas seryjnego wkręcania zwiększa hamulec silnika. Nowością jest precyzyjne sprzęgło, które zapewnia mniej dźwięków i wibracji podczas pracy, co oznacza dłuższą żywotność. Innowacyjny system Kick Back Control wykrywa nieprzewidziane zablokowanie wiertła w materiale. Modele GSR 14,4/18 V-EC Professional charakteryzują się nową konstrukcją rękojeści, która zapewnia pewny uchwyt i wygodną pracę.
W przeciwieństwie do szczotkowych silników DC, bezszczotkowe silniki EC są całkowicie bezobsługowe i osiągają wyższą sprawność. Dodatkowo użycie technologii bezszczotkowej powoduje mniejsze straty ciepła i sprawia, że narzędzia się nie przegrzewają. Narzędzia są też lżejsze i bardziej poręczne – można z nich korzystać w miejscach trudno dostępnych lub w sytuacjach, które wymagają trzymania narzędzi nad głową.

Nowe wiertarko-wkrętarki są przystosowane do pracy na budowie, w warsztacie, w branży elektrycznej czy w motoryzacji. Ze względu na poręczne wymiary narzędzia są polecane do seryjnego wkręcania mniejszych wkrętów, jednak ich moc jest wystarczająca także do wkręcania większych wkrętów i wiercenia otworów o większych średnicach. Maksymalna średnica wiercenia w drewnie i stali modeli 14,4 V to odpowiednio 35 i 13 mm, a modeli 18 V – 38 i 13 mm. Maksymalna średnica wkrętów dla narzędzi 14,4 V to 8 mm, a dla 18 V – 10 mm.
Czas pracy na jednym cyklu ładowania akumulatora jest dłuższy nawet o 30% dzięki technologii CoolPack, która zapobiega przegrzewaniu akumulatora w czasie pracy.
Model GSR 18 V-EC Professional, tak jak wszystkie profesjonalne elektronarzędzia Bosch zasilane akumulatorami litowo-jonowymi 18V, jest kompatybilny z systemem Bosch Wireless Charging, który pozwala na indukcyjne ładowanie akumulatorów do elektronarzędzi. Dzięki niemu narzędzia są zawsze gotowe do użycia, co zapewnia komfort i wyższą wydajność pracy. To innowacyjne rozwiązanie pomaga zmniejszać koszty – drugi akumulator w większości zastosowań nie jest już potrzebny.
Źródło: Dachy, nr 5 (197) 2016
Data publikacji: 2016-06-20
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Nowe folie
Okno dachowe FTP-V Electro
Automatyczny nawiewnik V40P
Płyta dachowa
Folia drenażowa na dachu odwróconym
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania