Strona główna | Przegląd techniczny
‹‹‹ poprzednia4567891011121314następna ›››

Nowy laser krzyżowy Bosch

Przegląd techniczny
Quigo Plus to nowy laser krzyżowy w ofercie marki Bosch. Umożliwia on realizację odważnych, wyjątkowych projektów dekoratorskich. Laser Quito Plus Bosch zastępuje pracochłonne pozycjonowanie z użyciem poziomicy, ponieważ wyświetla idealnie równą poziomą i pionową linię. Ale oprócz dwóch linii prostop...

System Rocktect - aktywna paroizolacja od firmy Rockwool

Przegląd techniczny
Coraz częściej zwracamy uwagę na mikroklimat panujący we wnętrzach, na który duży wpływ ma wilgotność powietrza. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie aktywnej paroizolacji. Rockwool wprowadził kompleksowy system regulujący wilgotność w pomieszczeniach - Rocktect.

Okno dachowe RotoQ: solidny montaż i ponadczasowy design

Przegląd techniczny
Bezpieczeństwo w użytkowaniu, komfort obsługi, solidne wykonanie oraz nowoczesny design – wszystkie te oczekiwania spełnia drewniane okno obrotowe RotoQ z ergonomiczną klamką u góry. Konstrukcja okna została zaprojektowana z myślą o dekarzach oraz klientach.

Creaton Simpla - dachówka płaska w nowoczesnej architekturze

Przegląd techniczny
Mottem dobrej współczesnej architektury jest: Mniej znaczy więcej, czyli szczędność form, czyste linie, proste kształty.  Architektura ta wciąż poszukuje nowych form, ale wykorzystuje nowoczesne materiały budowlane. Wierna zasadzie funkcjonalności tworzy obiekty podporządkowane uniwersalnej idei pię...

Rynny Galeco na garażach i wiatach

Przegląd techniczny
W najbliższym otoczeniu domu znajdują się różne obiekty gospodarcze. Należą do nich m.in.: wiaty i garaże. Mimo że są to obiekty o małej powierzchni dachowej, to nie można zapomnieć o tym, jak bardzo istotne jest ich orynnowanie.

Obalamy mity: dachówka betonowa i ceramiczna

Przegląd techniczny
Decydując się na pokrycie z dachówek zawsze stajemy przed wyborem: dachówka betonowa czy ceramiczna? Wokół tego tematu narosło wiele mitów. Warto jednak mity odłożyć na bok, aby wybór był świadomy i poparty fachową wiedzą, ponieważ pokrycie służy przez długie lata.

Okpol: niższy współczynnik Uw to wyższa energooszczędność

Przegląd techniczny
Na początku 2017 roku czekają nas zmiany w rozporządzeniu dotyczącym warunków technicznych, jakie powinny spełniać budynki w kwestii przenikania ciepła. Z pozoru niewielka modyfikacja przepisów sprawi, że klienci otrzymają od producentów produkty o znacznie lepszych parametrach energooszczędnych.

Selena: przełomowa technologia pokrycia dachu

Przegląd techniczny
Cool-R to wysokorefleksyjna, hydroizolacyjna powłoka, która skutecznie obniża temperaturę dachu, wpływając jednocześnie na znaczną redukcję temperatury w budynku, a co za tym idzie także poprawę komfortu wewnątrz. Technologia opracowana przez Grupę Selena to kolejny dowód potencjału firmy, budowanego w o...

Dach bez przecieków

Przegląd techniczny
Nawet najbardziej atrakcyjny wizualnie dach nie ochroni budynku i jego mieszkańców przed działaniem czynników atmosferycznych, jeżeli nie zostanie prawidłowo uszczelniony. Wybierając produkty dekarskie marki Soudal, skutecznie wyeliminujemy ryzyko przecieków.

Budowa lub remont dachu? Zobacz, jak wybrać fachowego dekarza

Przegląd techniczny
Budując lub remontując dach, inwestor powinien pamiętać o kilku niezbędnych krokach, które pomogą wybrać fachowego dekarza. Dobry dekarz to gwarancja prawidłowo funkcjonującego systemu dachowego. Zły - problemów i dodatkowych kosztów.

‹‹‹ poprzednia4567891011121314następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Pod własnym dachem

Kiedy dekarzem zostaje ktoś, kto od zawsze marzył o własnym domu, można się spodziewać, że gdy uda mu się zrealizować to marzenie, jego dach będzie dopieszczony w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli dodatkowo człowiek ten jest pasjonatem swego fachu, jest prawie pewne, że będzie to dach niezwykły. Czytaj więcej