Strona główna | Przegląd techniczny"Romańska", czyli spektakularny podbój rynku dachówek

"Romańska", czyli spektakularny podbój rynku dachówek

Po beton, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, chętnie sięgali Rzymianie, których niezwykle trwałą architekturę można podziwiać po dziś dzień. Po beton chętnie sięgają również współcześni architekci. Jednocześnie minimalistyczna estetyka, proekologiczność oraz atrakcyjna cena produktów z betonu przyciągają wielu inwestorów.

Dachówka Romańska BRAAS jest obecnie najczęściej występującą dachówką betonową w Polsce.  Tak spektakularny podbój polskiego rynku możliwy był dzięki połączeniu niezwykłej trwałości z ponadczasowym kształtem.

Historia i rozwój

Historia dachówek betonowych sięga XIX wieku. Za ich twórcę uważa się Adolfa Krohera, który w 1842 r. rozpoczął produkcję dachówek właśnie z tego materiału. Wciąż udoskonalana technologia produkcji wraz z pojawiającymi się nowinkami technicznymi umożliwiły powstawanie trwałego, odpornego na warunki atmosferyczne i ekologicznego produktu.

Romańska klasyka

Jednym z najstarszych modeli dachówki betonowej jest Romańska, niegdyś występująca w Polsce pod nazwą Frankfurter. De facto to od niej rozpoczęła się istna rewolucja na rynku dachówek - Romańska stała się prekursorem zakładkowych dachówek betonowych. Swoją popularność dachówka zawdzięcza kształtowi. Jej wyważony profil nadaje połaci swoistej filigranowości, a dach wygląda lekko i nowocześnie.

Jedna dachówka, trzy warstwy

Dachówka Romańska to pierwszy model BRAAS produkowany w innowacyjnej technologii CISAR. Trzy  warstwy - nośna, wygładzająca oraz uszlachetniająca - sprawiają, że dachówka jest wyjątkowo trwała, odporna na warunki atmosferyczne oraz doskonale się prezentuje. Romańska to ponadczasowa klasyka dachówki betonowej, a jednocześnie nowoczesny produkt zdający egzamin w każdych warunkach.

W związku z 10-leciem technologii CISAR BRAAS wprowadził od kwietnia unikalną promocję na pierwszą dachówkę produkowaną w tej technologii - Romańską. Dachówka dostępna jest w 4 wariantach kolorystycznych: kasztanowy, ceglany, grafitowy oraz czarny.

Źródło i zdjęcia: Braas

CZYTAJ WIĘCEJ

Betonowa dachówka Romańska Braas w kolorze czarnym
60-lecie betonowej dachówki romańskiej BraasDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się