![]() |
Produkty Opis | Liczba wyświetleń: 22803 |

Przez ponad 40 lat Grupa RHEINZINK produkuje najwyższej jakości tytan-cynk w swoich zakładach w Datteln oferując różne rodzaje powierzchni blachy.
Produkty RHEINZINK mają zastosowanie na dachach, obróbkach blacharskich, w systemach elewacyjnych oraz przy odwadnianiu dachów. Tytan-cynk RHEINZINK jest bardzo popularny jako nowoczesny materiał, który oferuje szeroki zakres wzornictwa. Wielu światowej sławy architektów, takich jak Daniel Libeskind, Frank O. Gehry, Rem Koolhaas czy Zaha Hadid doceniło walory tego naturalnego materiału i rozwiązania technologiczne za nim stojące. Dzięki swojej trwałości i zdolności do recyklingu RHEINZINK jest idealnym zarówno dla klasycznej, jak i współczesnej architektury.
Więcej >>
Innowacja jest naszą fundamentalną zasadą
W skali całego świata RHEINZINK jest Numerem Jeden w produkcji tytan-cynku. Kiedy ktoś mówi o tytan-cynku, to często ma na myśli standardy jakości, które lata temu na rynku wyznaczył RHEINZINK. To było 45 lat temu, kiedy RHEINZINK, jako pierwszy w Europie producent cynku budowlanego, zastąpił tradycyjny proces walcowania pakietowego nową technologią wytapiania, odlewania, walcownia i nawijania w procesie ciągłym. Od tego momentu kilka innowacji ustanowiło standard dla obecnej branży tytan-cynku, np. technologia wstępnego patynowania. RHEINZINK jest twórcą tego naturalnego procesu i, jako znawca tematu, może go jeszcze bardziej udoskonalić.
W przyszłości także inni producenci będą kierować się naszymi innowacjami. Wprowadzając na rynek linie produktów RHEINZINK PATINA LINE, PROTECT LINE, COLOR LINE oraz INTERIEUR LINE poszerzamy swoje portfolio. Oferujemy Państwu nie tylko największy asortyment ze wszystkich producentów tytanu-cynku, ale także spełniamy Państwa wysokie oczekiwania jako naszych Partnerów. Po prostu wypełniamy swoją obietnicę: ZAWSZE LEPIEJ.
Więcej >>
Ochrona klimatu poprzez zastosowanie zrównoważonego produktu
Niewiele jest materiałów o tak przyjaznej dla środowiska ocenie cyklu życia jakim jest RHEINZINK. W porównaniu do innych metali ilość energii potrzebnej do pozyskania i obróbki cynku jest niewielka. Emisje ograniczane są do minimum dzięki zastosowanym w RHEINZINK nowoczesnym rozwiązaniom produkcyjnym. Produkty RHEINZINK w 100% nadają się do recyklingu. Obecnie jedna trzecia produktów RHEINZINK składa się z cynku pochodzącego z recyklingu. Po wyczerpującej ocenie całości cyklu życia produktu jaka została przeprowadzona w 1999 roku, materiał RHEINZINK otrzymał certyfikat przyjaznego dla środowiska produktu budowlanego niezależnej organizacji Institut Bauen und Umwelt e.V.
Więcej >>
Wszechstronność doceniana przez architektów na całym świecie
Architekci na całym Świecie wybierają RHEINZINK. Powód? Projekt nabiera wtedy właściwej ekspresji. Wielką zaletą rozwiązań z materiału RHEINZINK jest ich niezwykła wszechstronność: zarówno w stylu awangardowym jak i w bardziej tradycyjnych rozwiązaniach dachy i elewacje wykonane z blachy tytan-cynk RHEINZINK zawsze stanowią ponadczasowe, trwałe i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Możliwość wykorzystania akcesoriów pozwala dopracować detal i wygląd dachu czy elewacji – zawsze w zgodzie ze stylem architektonicznym i pozostałymi materiałami.
Więcej >>

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Taśmy do obróbek kominów
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Lutowany system rynnowy. Fakty i mity