Strona główna | Wykonawstwo zabezpieczenia
‹‹‹ poprzednia1234następna ›››

Dach odporny na wiatr: jest na to sposób

Przegląd techniczny
Zerwane i uszkodzone dachy to efekt ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, które w ostatnich latach stają się normą w naszej strefie klimatycznej. Stosując odpowiednie materiały pokryciowe, takie jak dachówki ceramiczne, oraz rozwiązania montażowe możliwe jest zminimalizowanie skutków działania silnych wia...

Pamiętaj o zabezpieczeniach przeciwśniegowych na dachu

Technika
Zima to dla dachu duże wyzwanie. Szczególnie niebezpiecznym zagrożeniem, z jakim musi się zmierzyć inwestor, jest zalegający śnieg. Aby uniknąć zimowych wypadków, warto uzbroić dach w śniegołapy.

Dachowe bariery wolnostojące

Przegląd techniczny
System barier wolnostojących ProSafe firmy Protekt jest przeznaczony do ochrony zbiorowej pracowników wykonujących pracę na wysokości na dachach lub powierzchniach obiektów niepublicznych.

Wakaflex 2 - unowocześniona taśma do obróbki kominów i ścian

Przegląd techniczny
Miejsce, w którym komin przechodzi przez połać dachu jest szczególnie narażone na przeciekanie. Marka BRAAS, producent kompletnych systemów dachowych, proponuje skuteczne rozwiązanie Wakaflex 2 - unowocześnioną taśmę do obróbki kominów i ścian, zapewniającą szczelność przez długi czas. Jak długi? Dz...

"DAchy i FAsady - nowoczesność i bezpieczeństwo" - Konferencja Stowarzyszenia DAFA

Branża
Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA, ma zaszczyt zaprosić na Konferencję naukowo-techniczną: "DAchy i FAsady - nowoczesność i bezpieczeństwo" - wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz spotkań przedstawicieli branży budowlanej.

Taśmy uszczelniające rąbek stojący Rheinzink

Przegląd techniczny
A jeśli jednak tej zimy spadnie śnieg? Wtedy taśmy uszczelniające rąbek firmy Rheinzink mogą być przydatne jako dodatkowe uszczelnienie rąbka przy spadku dachu od 5° do 10°. Szczególnie zaleca się stosowanie taśm uszczelniających w obszarach o dużych opadach śniegu.

Śnieg na dachu: co powinien z nim zrobić przedsiębiorca? Ergo Hestia rekomenduje

Przegląd
Pierwsze przymrozki i pierwsze większe opady śniegu to czas odśnieżania dachów. Problem ten dotyczy przede wszystkim obiektów wielkopowierzchniowych - supermarketów, hal produkcyjnych czy centrów handlowych. O czym warto pamiętać w kontekście odśnieżania dachu?

BirdSystem podpowiada... jak ochronić dach przed ptakami?

Technika
Gołębie są zmorą nie tylko mieszkańców domków jednorodzinnych czy bloków mieszkalnych, ale także właścicieli dużych zakładów przemysłowych. Wszystkich łączy jedno - chęć skutecznej ochrony dachów przed ptasimi nieczystościami.

Zaprawa Triflex do powierzchni betonowych i asfaltowych

Technika
Wewnątrzzakładowe drogi komunikacyjne są wystawione na stałe obciążenia mechaniczne oraz wpływ czynników atmosferycznych. Z czasem w nawierzchniach betonowych i asfaltowych powstają pęknięcia i wyrwy. Wnikanie wilgoci oraz wahania temperatur sprawiają, że wyboje, ubytki krawędziowe czy...

Renowacja dachów płaskich płynnymi tworzywami sztucznymi

Technika
Odpowiednie do potrzeb, trwałe uszczelnienie dachów płaskich za pomocą płynnych tworzyw sztucznych wymaga gruntownego planowania, profesjonalnego wykonania i regularnej pielęgnacji. Tylko spełnienie wymienionych warunków gwarantuje, że renowacja będzie dla inwestora opłacalna. Każdy dach płaski niesie...

‹‹‹ poprzednia1234następna ›››