Strona główna | Wykonawstwo rynny
‹‹‹ poprzednia12345678następna ›››

Stalowe systemy odwodnienia dachu

Przegląd techniczny
Założona w 1957 r. firma Zambelli jest producentem najwyższej jakości kompletnych metalowych systemów orynnowania.

System aluminiowych rynien ciągnionych

Technika
Nowy na polskim rynku system ciągłych aluminiowych rynien Gutti zdobywa coraz więcej zwolenników. W artykule przedstawiamy techniczne szczegóły tej niedrogiej, lecz wysokojakościowej i estetycznej alternatywy dla tradycyjnych systemów rynnowych.

Rynny bez końca. System Gutti AluRynna

Technika
Rynna bez końca? Tak – to możliwe. Nowy na polskim rynku system aluminiowych rynien Gutti szybko zdobywa coraz więcej zwolenników. W niniejszym artykule przedstawimy jego techniczne szczegóły, aby jak najlepiej przedstawić tę niedrogą alternatywę dla tradycyjnych systemów rynnowych.

Trwałość obróbek blacharskich i rynien

Technika
Wymiana obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych to częsty przedmiot przetargów budowlanych. Nic dziwnego – obróbki i rynny są najbardziej eksploatowanymi elementami pokrycia dachu, a ostatnia zima pokazała wady i zalety poszczególnych materiałów.

Systemy rynien aluminiowych

Przegląd techniczny
Firma Gutti Polska, producent systemów rynien aluminiowych AluRynny rozpoczął ogólnopolską kampanię informacyjną, której celem jest zapoznanie polskiego rynku z zaletami wytrzymałego, ekologicznego, lekkiego i nowoczesnego materiału, jakim jest aluminium.

Skutki zimy na dachach

Technika
Ekstremalne warunki zimowe dają się w tym roku wszystkim mocno we znaki. Cierpią ludzie, zwierzęta i budowle. Swoisty egzamin sprawności, skuteczności i wytrzymałości przechodzą newralgiczne elementy dachu - instalacja zbierania i odprowadzania wody z dachów.

O odwodnieniu dachów stromych

Technika
Autor artykułu wygłasza odważne spostrzeżenia na temat sposobów obliczania odwadnianej powierzchni dachów spadzistych. Nie są to powszechnie obowiązujące przekonania, ale za to dobrze uargumentowane.

Jaki sztucer do rynny?

Technika
Każdy, kto ma do czynienia z naprawami dachów, oprócz błędów popełnionych przez poprzednika w koszach czy obróbkach komina zapewne spotkał się z błędami w obszarze rynien. Mimo, że każdy z producentów udostępnia wykonawcom swoje instrukcje montażu – „radosnej twórczości” niektórych...

Jaki system rynnowy wybrać?

Technika
System rynnowy stanowi nieodłączny element każdego budynku. Odpowiednio dobrany podkreśla charakter elewacji i zapewnia jej piękny wygląd na lata. Chroni bowiem dom przed niszczącym działaniem spływającego z dachu deszczu czy osuwającego się śniegu.

System rynnowy Plasa z Luranu S

Technika
Znany producent systemów rynnowych, firma Plastmo Polska Sp. z o.o. ma w swojej ofercie trzy grupy produktowe: system rynnowy PVC, system rynnowy metalowy Plastal oraz system rynnowy Plasa. System Plasa wnosi na rynek innowacyjne rozwiązanie technologiczne w postaci nowego surowca o unikatowych właściwościach.

‹‹‹ poprzednia12345678następna ›››