Strona główna | Materiały rynny
‹‹‹ poprzednia123456789101112następna ›››

Rynny Galeco na garażach i wiatach

Przegląd techniczny
W najbliższym otoczeniu domu znajdują się różne obiekty gospodarcze. Należą do nich m.in.: wiaty i garaże. Mimo że są to obiekty o małej powierzchni dachowej, to nie można zapomnieć o tym, jak bardzo istotne jest ich orynnowanie.

Płaski hak do kwadratowego orynnowania Galeco

Przegląd techniczny
Galeco Stal2 to alternatywa dla popularnych, półokrągłych systemów. Kwadratowy profil zdecydowanie wyróżnia go na rynku.

Jesienne porządki na dachu - szczelność połaci i drożność rynien

Przegląd techniczny
Jesień to ostatni dzwonek na to, aby dokonać przeglądu połaci dachu oraz sprawdzenia drożności systemu rynnowego. O czym należy pamiętać w tym kontekście?

Czarny PVC - nowość w ofercie tworzywowych systemów rynnowych GAMRAT SA

Przegląd techniczny
Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, z dniem 1 lipca 2015 r. firma GAMRAT SA wprowadziła na rynek system rynnowy GAMRAT PVC w kolorze czarnym, wzbogacając tym samym ofertę tworzywowych systemów rynnowych, oferowanych do tej pory w kolorach: ciemny brąz, biały i grafit.

Bezokapowa szczelność - nie ma czego się obawiać...

Przegląd techniczny
Wiele osób obawia się innowacyjnych rozwiązań, decydując się na te dobrze im znane. Właściwie dobrany system rynnowy ma ogromne znaczenie, zarówno jeśli weźmiemy pod uwagę funkcję odprowadzania wody, a także walory estetyczne budynku.

Innowacyjny system i kreatywny wykonawca

Technika
Nowoczesne trendy w budownictwie stawiają przed wykonawcami wiele wyzwań. Jednym z nich jest zmienność systemów montażowych oraz techniczne możliwości produktów. Zmiany te wymagają ciągłego samodoskonalenia, podnoszenia kwalifikacji i podążania za aktualnymi trendami. Przed takim wyzwaniem ...

Łącznik doczołowy dla systemu Galeco Bezokapowy

Technika
Galeco – czołowy polski projektant, producent i dystrybutor profesjonalnych systemów odprowadzania wody stale poszukuje udoskonaleń dla oferowanych systemów orynnowania. Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań firmy jest system Bezokapowy, który daje możliwość ukrycia orynnowania w e...

Stalowy system odwadniający

Przegląd techniczny
Profesjonalny system odwadniający Meister-System firmy Zambelli przekonuje szczególną odpornością na działanie czynników zewnętrznych i najwyższą pod względem jakości ochroną antykorozyjną.

Zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom

Technika
Asortyment firmy Gamrat SA – czołowego producenta systemów rynnowych – obejmuje szeroką gamę orynnowania, które efektywnie odprowadzi wodę opadową z każdego dachu i idealnie sprawdzi się w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym oraz w obiektach przemysłowych.

Nie taka zima straszna, czyli sprawdzamy stan rynien między sezonami

Przegląd techniczny
Zima to czas, kiedy na próbę wystawione są praktycznie wszystkie elementy domu - w szczególności instalacje zewnętrzne, takie jak np. system rynnowy. Dokuczliwe mrozy oraz padający bez ustanku śnieg potrafią nie tylko napsuć krwi, ale uszkodzić też kluczowe konstrukcje. Łagodna zima, jaką możemy się obe...

‹‹‹ poprzednia123456789101112następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Prace remontowe przyczyną potencjalnych utrudnień eksploatacyjnych

W artykule przedstawiono opis prac remontowych dachu stromego z pokryciem z dachówki ceramicznej. Sposób wykonania tych prac może być przyczyną potencjalnych utrudnień eksploatacyjnych, będących następstwem zarówno przecieków, jak również problemów związanych z brakiem możliwości zapewnienia właściwego dostępu do połaci dachowej w celu prowadzenia prac konserwacyjnych. W pracy poddano analizie wpływ zastosowanych rozwiązań wykonawczych na zakres potencjalnych problemów związanych z użytkowaniem dachu. Zaproponowano koncepcje rozwiązań mających za zadanie usunięcie uciążliwości eksploatacyjnych. Czytaj więcej