Strona główna | Materiały ocieplenia
‹‹‹ poprzednia1234następna ›››

Blachotrapez: dlaczego niektóre domy i mieszkania są zimne?

Technika
W mroźne dni marzymy o zaszyciu się w domowym zaciszu z kubkiem herbaty. Niektóre mieszkania są jednak bardzo zimne i wymagają ciągłego docieplania. Czasami problem tkwi w szczegółach i można w łatwy sposób mu zaradzić.

Superrock i Toprock Super - zestaw do ocieplania poddaszy firmy Rockwool

Przegląd techniczny
Do ocieplania poddaszy, przez które ucieka z domów bardzo dużo ciepła, najlepiej podchodzić kompleksowo. Optymalnym rozwiązaniem do termoizolacji poddaszy są produkty ze skalnej wełny Rockwool. Ocieplenie wykonane za pomocą mat Toprock Super i płyt Superrock zagwarantuje komfort termiczny poddasza.

Czysty remont poddasza, czyli nowy system izolacji nakrokwiowej

Przegląd techniczny
Na tegorocznych Targach Budma swoją premierę miał innowacyjny system izolacji nakrokwiowej, opracowany przez ISOVER we współpracy z firmą Wkręt-Met. To nowatorskie rozwiązanie termorenowacji dachu skośnego nie wymaga podczas montażu żadnej ingerencji w część mieszkalną budynku.

Rolety do okien dachowych zapewnią komfort termiczny na poddaszu

Przegląd techniczny
Jak wynika z badań opinii Polacy często narzekają zimą na zbyt niską temperaturę w domu. Niedogrzane wnętrza, a także ucieczka nadmiernej ilości ciepła - to wyzwania dla wielu domowników. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie rolet do okien dachowych.

Żeby ciepło nie uciekło przez dach, czyli jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie w zimie?

Technika
Nawet 30% - tyle ciepła może uciec z budynku przez nieszczelny i nieprawidłowo ocieplony dach. Efektem jest nie tylko dyskomfort mieszkańców, ale też poważne obciążenia w domowym budżecie. Jak temu zapobiec?

Zrób to sam - ocieplamy poddasze na zimę. Jakich błędów się wystrzegać?

Technika
Najwięcej ciepła ucieka z domu przez dach. Z nadejściem niskich temperatur odczuwamy to zarówno to my, jak i nasze portfele. Przejmujący chłód i wysokie rachunki za ogrzewanie często wynikają z niepoprawnie wykonanej izolacji. Okres tuż przed zimą to zatem najwyższy czas, aby ocieplić poddasze. Jakich najc...

Termoizolacja BauderPIR

Przegląd techniczny
BauderPIR jest udoskonaloną pianką poliuretanową o podwyższonym indeksie PIR i dzięki temu lepszych właściwościach. Jest materiałem termoizolacyjnym o najniższej przewodności cieplnej spełniającym dzięki temu wymagania dotyczące oszczędności energii już przy najmniejszych grubościach warstwy.

Ciepłe poddasze na jesień - trwa promocja Rockwool

Branża
Koniec lata to odpowiedni moment, by pomyśleć o dociepleniu poddasza przed nadchodzącym sezonem grzewczym. Wybierając skalną wełnę Rockwool, można zyskać podwójnie - tylko do 10 października 2014 r. trwa promocja na produkty do izolacji poddasza i ścian działowych.

Gdy na poddaszu jak w szklarni. Jak samodzielnie zapanować nad upałami?

Technika
Lato w pełni. Przetaczającą się przez Polskę falę wysokich temperatur szczególnie odczuwają ci, którzy użytkują pomieszczenia na poddaszach. Jakie kroki można podjąć, by podczas gorących miesięcy upały nie opanowały naszych domów?

Rockwool Rockmin Plus - ciepło plus komfort na poddaszu

Przegląd techniczny
Rockmin Plus to płyty ze skalnej wełny mineralnej, które można stosować jako niepalne ocieplenie stropodachów wentylowanych, sufitów podwieszanych, drewnianych stropów belkowych oraz podłóg na legarach. Dzięki bardzo dobrym parametrom izolacyjnym, pozwalają one zachować na poddaszu ciepło podczas mroźnyc...

‹‹‹ poprzednia1234następna ›››