Strona główna | Materiały membrany
‹‹‹ poprzednia1234567891011następna ›››

Membrany wysokoparoprzepuszczalne - znaczenie dla właściwego funkcjonowania dachu

Technika
Membrany wysokoparoprzepuszczalne są istotnym elementem dla poprawnego i długoletniego funkcjonowania dachu. Membrany chronią dach przed przeciekaniem wody do jego wnętrza. Odpowiadają za prawidłową cyrkulację pary wodnej, a także zapobiegają wydmuchiwaniu włókien z ocieplenia.

Pokrycie dachowe w systemie Sika na kopule akumulatora ciepła w elektrociepłowni

Technika
Akumulator ciepła o pojemności użytkowej około 20 tys. m3 i wysokości 62 m wybudowany w elektrociepłowni w Bielsku-Białej służy do kompensowania dobowych wahań zapotrzebowania na ciepło, szczególnie w okresie przejściowym sezonu grzewczego. W trakcie realizacji tej inwestycji wykorzystano m.in. produkty fi...

Membrana EPDM na nierówne dachy płaskie

Przegląd techniczny
Novoproof® DA-S to specjalistyczna membrana EPDM zaprojektowana z myślą o pokrywaniu nierównych dachów płaskich przy jednoczesnym zachowaniu istniejącej już warstwy izolacyjnej.

Architektoniczne aspekty projektowania hal z wykorzystaniem technologii membranowych

Branża
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży budowlanej, Protan, dostawca technologii membranowych, współorganizował konferencję tematyczną. Odbyła się ona w dniach 25-26 listopada br. w centrum konferencyjnym w Bukowinie Tatrzańskiej.

Budujemy dach. Jaką wybrać membranę?

Technika
Portfolia produktowe producentów systemów dachowych wzbogacają się o rozwiązania, które mają zapewnić dłuższą żywotność oraz skuteczniejsze funkcjonowanie dachu. Niegdyś będące nowością paroprzepuszczalne folie dachowe dziś są standardem. Na co inwestor powinien zwrócić uwagę, wybierając membra...

Membrana dachowa

Przegląd techniczny
Creaton Quattro to wielowarstwowa, otwarta dyfuzyjnie ekstrudowana membrana dachowa, nadająca się do układania na deskowaniu.

Dla dobra inwestora i wykonawcy

Technika
Jednym z naszych najważniejszych zadań w zakresie izolacji dachów i piwnic są działania na rzecz zapewnienia większego zakresu bezpieczeństwa i ochrony przed wilgocią. Pozwalają one uzyskać istotne oszczędności energii. Z tego względu wspólnie z projektantami i wykonawca...

Membrana z dwoma pasami samoprzylepnymi

Przegląd techniczny
Dzięki zintegrowanym pasom klejącym po spodniej stronie na dwóch krawędziach membranę Delta–Maxx® WD montuje się łatwiej i szybciej niż membrany tradycyjne.

Membrana paroprzepuszczalna

Przegląd techniczny
D-Tack poddała modernizacji swoją membranę dachową Tactotherm DSK. Wzmocniono warstwę TPU/PUR, aby membrana stała się bardziej odporna na rozdarcia.

Termomebrana dachowa

Przegląd techniczny
Delta®-Maxx Titan to otwarta dyfuzyjnie termomembrana do całkowicie izolowanych dachów skośnych, która standardowo wyposażona jest w zintegrowany pas klejący.

‹‹‹ poprzednia1234567891011następna ›››