Strona główna | Materiały membrany
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››

Architektoniczne aspekty projektowania hal z wykorzystaniem technologii membranowych

Branża
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży budowlanej, Protan, dostawca technologii membranowych, współorganizował konferencję tematyczną. Odbyła się ona w dniach 25-26 listopada br. w centrum konferencyjnym w Bukowinie Tatrzańskiej.

Budujemy dach. Jaką wybrać membranę?

Technika
Portfolia produktowe producentów systemów dachowych wzbogacają się o rozwiązania, które mają zapewnić dłuższą żywotność oraz skuteczniejsze funkcjonowanie dachu. Niegdyś będące nowością paroprzepuszczalne folie dachowe dziś są standardem. Na co inwestor powinien zwrócić uwagę, wybierając membra...

Membrana dachowa

Przegląd techniczny
Creaton Quattro to wielowarstwowa, otwarta dyfuzyjnie ekstrudowana membrana dachowa, nadająca się do układania na deskowaniu.

Dla dobra inwestora i wykonawcy

Technika
Jednym z naszych najważniejszych zadań w zakresie izolacji dachów i piwnic są działania na rzecz zapewnienia większego zakresu bezpieczeństwa i ochrony przed wilgocią. Pozwalają one uzyskać istotne oszczędności energii. Z tego względu wspólnie z projektantami i wykonawca...

Membrana z dwoma pasami samoprzylepnymi

Przegląd techniczny
Dzięki zintegrowanym pasom klejącym po spodniej stronie na dwóch krawędziach membranę Delta–Maxx® WD montuje się łatwiej i szybciej niż membrany tradycyjne.

Membrana paroprzepuszczalna

Przegląd techniczny
D-Tack poddała modernizacji swoją membranę dachową Tactotherm DSK. Wzmocniono warstwę TPU/PUR, aby membrana stała się bardziej odporna na rozdarcia.

Termomebrana dachowa

Przegląd techniczny
Delta®-Maxx Titan to otwarta dyfuzyjnie termomembrana do całkowicie izolowanych dachów skośnych, która standardowo wyposażona jest w zintegrowany pas klejący.

Membrana dachowa

Przegląd techniczny
D-tack udoskonaliła swoją otwartą dyfuzyjnie membranę dachową Tactoherm DSK – wzmocniono warstwę TPU/PUR, aby membrana stała się bardziej wytrzymała na rozdzieranie i chodzenie po niej.

Membrana Tyvek za drewnianą fasadą

Technika
Elegancka elewacja z otwartymi spoinami wymaga nie tylko dobrej, ale jednocześnie także dyskretnej ochrony – na tyle niewidocznej, że nie będzie zaburzać estetycznej wizji projektu. Gdy więc firma Point1 Building Systems dostała zlecenie na zainstalowanie na elewacji okładziny z żywotnika olbrz...

Membrany dachowe

Przegląd techniczny
Tworzywa TPO (termoplastyczne poliolefiny) to odpowiedni materiał do wykonywania pokryć dachowych, który umożliwia szybkie i łatwe ułożenia pokrycia. TPO jest otrzymywane z kompozycji różnych polimerów jak polietylen, polipropylen i poliuretany.

‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Prace remontowe przyczyną potencjalnych utrudnień eksploatacyjnych

W artykule przedstawiono opis prac remontowych dachu stromego z pokryciem z dachówki ceramicznej. Sposób wykonania tych prac może być przyczyną potencjalnych utrudnień eksploatacyjnych, będących następstwem zarówno przecieków, jak również problemów związanych z brakiem możliwości zapewnienia właściwego dostępu do połaci dachowej w celu prowadzenia prac konserwacyjnych. W pracy poddano analizie wpływ zastosowanych rozwiązań wykonawczych na zakres potencjalnych problemów związanych z użytkowaniem dachu. Zaproponowano koncepcje rozwiązań mających za zadanie usunięcie uciążliwości eksploatacyjnych. Czytaj więcej