Strona główna | Materiały membrany
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››

Membrana EPDM na nierówne dachy płaskie

Przegląd techniczny
Novoproof® DA-S to specjalistyczna membrana EPDM zaprojektowana z myślą o pokrywaniu nierównych dachów płaskich przy jednoczesnym zachowaniu istniejącej już warstwy izolacyjnej.

Architektoniczne aspekty projektowania hal z wykorzystaniem technologii membranowych

Branża
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży budowlanej, Protan, dostawca technologii membranowych, współorganizował konferencję tematyczną. Odbyła się ona w dniach 25-26 listopada br. w centrum konferencyjnym w Bukowinie Tatrzańskiej.

Budujemy dach. Jaką wybrać membranę?

Technika
Portfolia produktowe producentów systemów dachowych wzbogacają się o rozwiązania, które mają zapewnić dłuższą żywotność oraz skuteczniejsze funkcjonowanie dachu. Niegdyś będące nowością paroprzepuszczalne folie dachowe dziś są standardem. Na co inwestor powinien zwrócić uwagę, wybierając membra...

Membrana dachowa

Przegląd techniczny
Creaton Quattro to wielowarstwowa, otwarta dyfuzyjnie ekstrudowana membrana dachowa, nadająca się do układania na deskowaniu.

Dla dobra inwestora i wykonawcy

Technika
Jednym z naszych najważniejszych zadań w zakresie izolacji dachów i piwnic są działania na rzecz zapewnienia większego zakresu bezpieczeństwa i ochrony przed wilgocią. Pozwalają one uzyskać istotne oszczędności energii. Z tego względu wspólnie z projektantami i wykonawca...

Membrana z dwoma pasami samoprzylepnymi

Przegląd techniczny
Dzięki zintegrowanym pasom klejącym po spodniej stronie na dwóch krawędziach membranę Delta–Maxx® WD montuje się łatwiej i szybciej niż membrany tradycyjne.

Membrana paroprzepuszczalna

Przegląd techniczny
D-Tack poddała modernizacji swoją membranę dachową Tactotherm DSK. Wzmocniono warstwę TPU/PUR, aby membrana stała się bardziej odporna na rozdarcia.

Termomebrana dachowa

Przegląd techniczny
Delta®-Maxx Titan to otwarta dyfuzyjnie termomembrana do całkowicie izolowanych dachów skośnych, która standardowo wyposażona jest w zintegrowany pas klejący.

Membrana dachowa

Przegląd techniczny
D-tack udoskonaliła swoją otwartą dyfuzyjnie membranę dachową Tactoherm DSK – wzmocniono warstwę TPU/PUR, aby membrana stała się bardziej wytrzymała na rozdzieranie i chodzenie po niej.

Membrana Tyvek za drewnianą fasadą

Technika
Elegancka elewacja z otwartymi spoinami wymaga nie tylko dobrej, ale jednocześnie także dyskretnej ochrony – na tyle niewidocznej, że nie będzie zaburzać estetycznej wizji projektu. Gdy więc firma Point1 Building Systems dostała zlecenie na zainstalowanie na elewacji okładziny z żywotnika olbrz...

‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Łupek - ozdobna oprawa otworów okiennych

W odległych czasach największym szacunkiem cieszyli się ludzie starsi, tzw. starszyzna plemienna, prezentująca doświadczenie i wiedzę. Dzisiaj, w dobie kultu młodości, jest wręcz odwrotnie – brakuje szacunku dla umiejętności i wiedzy ludzi starszych. Jeszcze pół wieku temu we wszystkich zawodach związanych z budownictwem liczyło się przede wszystkim doświadczenie zawodowe nabyte latami praktyki. Każdy dobry rzemieślnik, budowniczy starał się pozyskiwać klientów, wykazując się przede wszystkim dobrze wykonanym dziełem, a o jego kunszcie świadczyły detale, które wypracowywał latami pracy. Podobnie było w zawodzie dekarza. Czytaj więcej