Strona główna | Materiały izolacje
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››

Energetyczne i ekonomiczne efekty wznoszenia budynków energooszczędnych

Branża
Wzrost cen energii i paliw powoduje zainteresowanie problematyką racjonalizacji użytkowania energii. Dotyczy to wszystkich sektorów życia i aktywności człowieka. Budownictwo i sektor komunalno-bytowy to miejsce największych możliwych oszczędności energii. Nie chodzi tu tylko o energię zużywaną do produkcji...

Skuteczna ochrona elewacji Wiatroizolacja

Technika
Nie ulega wątpliwości, iż projekty atrakcyjnych wizualnie elewacji mają duży wpływ na ogólne wrażenie wywoływane przez współcześnie realizowane budynki. Coraz częściej wykorzystuje się detale elewacji wykonane z metalu, drewna, elementów ceramicznych lub kamienia, oddzielone otwartymi na działanie prom...

Bezpieczeństwo i ciepło

Branża
Najlepsza termoizolacja PIR firmy EcoTherm

Izolacja dachów płaskich

Przegląd techniczny
Odpowiednia izolacja dachu przynosi wiele korzyści, występujących zarówno na etapie projektowania, użytkowania, a nawet w trakcie rozbiórki obiektu.

Ocieplenie nakrokwiowe

Przegląd techniczny
Płyty termoizolacji nakrokwiowej Tecta PUR 024 to rodzina produktów do ocieplania dachów spadzistych.

Elastyczna taśma wentylacyjna

Przegląd techniczny
Jakość, trwałość i łatwość układania – to cechy charakteryzujące produkty Mage Herzberg. Jednym z takich produktów jest taśma VarioVent, wykonana w całości z aluminium z samoprzylepnymi paskami kleju butylowego.

Fire Guard Bezpieczeństwo pożarowe budynków

Technika
Poliizocyjanurat (PIR) to nowoczesna odmiana poliuretanu, charakteryzująca się lepszymi parametrami w zakresie odporności ogniowej od znanego powszechnie poliuretanu. PIR stosuje się do produkcji płyt termoizolacyjnych.

Mata izolacyjna z wełny szklanej

Przegląd techniczny
Firma Swisspor Polska wprowadziła w marcu 2008 roku na rynek nową gamę produktów izolacyjnych – wełnę mineralną Swisspor Glass.

Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych

Technika
XX wiek uczynił ze strychów pełnoprawne powierzchnie mieszkalne, przekształcając je w przestrzeń przyjazną dla ludzi. Oznaczało to równocześnie, że zmian wymaga także podejście do konstrukcji i układu warstw dachu.

Co pod pokrycie, cz. 3. Pokrycie z płyt falistych

Technika
W części I cyklu pisaliśmy o pokryciu blachodachówkę w arkuszach i pasmach. W części II o pokryciu dachówkami blaszanymi. W części III zajmiemy się pokryciem z płyt falistych.

‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Pod własnym dachem

Kiedy dekarzem zostaje ktoś, kto od zawsze marzył o własnym domu, można się spodziewać, że gdy uda mu się zrealizować to marzenie, jego dach będzie dopieszczony w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli dodatkowo człowiek ten jest pasjonatem swego fachu, jest prawie pewne, że będzie to dach niezwykły. Czytaj więcej