Strona główna | Materiały folie paroizolacyjne
‹‹‹ poprzednia12345następna ›››

Wpływ czynników destrukcyjnych na wodoszczelność membran. Długoterminowa wodoszczelność dachów

Technika
Paroprzepuszczalne membrany dachowe poddano laboratoryjnym testom, w których badano destrukcyjny wpływ promieniowania UV i wysokiej temperatury na funkcję wodoszczelności. Wyniki dowiodły, że DuPont™ Tyvek® przewyższa tu alternatywne folie dachowe.

Gdy dach cieknie...

Technika
…niekoniecznie musi być to spowodowane błędem dekarza, czy ukrytą wadą zastosowanych materiałów. Wielokrotnie miałem okazję oglądać poddasza, na których widoczne były ślady wody. Plamy na płytach gipsowo-kartonowych, zniszczony parkiet czy grzyb na ścianach. Takie sytuacje niestety się zdarzają...

Folie dachowe: wiatro- i paroizolacja

Technika
Wydatki na ogrzewanie są wciąż istotną pozycją w domowym budżecie. I to często mimo stosowania coraz grubszych warstw materiałów termoizolacyjnych. W wielu przypadkach przyczyną jest brak dbałości o szczelność ścian i dachów oraz niedocenianie staranności montażu wiatro- i paraizolacji.

Z myślą o dachach

Technika
Wszystko, czego potrzebuje dekarz do wykonania dachu – tak najkrócej można opisać liczącą kilkaset pozycji ofertę mdm S.A. Istniejąca już od 15 lat firma jest czołowym producentem i dystrybutorem akcesoriów dachowych w Polsce. W swojej ofercie posiada m.in. uniwersalny system akcesoriów do powszechnie ...

Inteligentne folie paroizolacyjne

Technika
Na polskim rynku pojawiła się kolejna marka folii dachowych. Mowa o firmie pro clima. Wśród swoich produktów oferuje ona m.in. inteligentne folie paroizolacyjne.

Folia niskoparoprzepuszczalna

Przegląd techniczny
Braas wprowadził do swojej oferty nowość w postaci folii Veltitech 120.

Z myślą o dachach

Technika
Wszystko, czego potrzebuje dekarz do wykonania dachu – tak w jednym zdaniu można streścić liczącą kilkaset pozycji ofertę mdm SA – wiodącego polskiego producenta i dystrybutora akcesoriów dachowych. Firma istnieje od 14 lat i posiada w ofercie kilkaset produktów.

Istota paroizolacji na poddaszu

Technika
Dach jest przegrodą budowlaną, która ze względu na migrację wilgotnego powietrza w górę jest bardzo narażona na oddziaływanie pary wodnej. Przechodzące przez połać dachową powietrze może napotkać chłodniejszą warstwę i wtedy para wodna wykrapla się, zawilgacając izolację termiczną. Konieczne jest ...

Folie, które zarabiają

Technika
Dach to swego rodzaju układanka. Aby z tych puzzli udało się stworzyć obraz wymarzonego domu, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, co się stanie, gdy elementy układanki zostaną poukładane przypadkowo? Pozornie wydawać się może, że nic złego się nie dzieje.

Nowa membrana paroprzepuszczalna

Przegląd techniczny
Historia produkcji folii dachowych niemieckiej firmy Dörken ma swój początek w 1962 r.

‹‹‹ poprzednia12345następna ›››