Strona główna | Materiały folie paroizolacyjne
‹‹‹ poprzednia12345następna ›››

System Rocktect - aktywna paroizolacja od firmy Rockwool

Przegląd techniczny
Coraz częściej zwracamy uwagę na mikroklimat panujący we wnętrzach, na który duży wpływ ma wilgotność powietrza. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie aktywnej paroizolacji. Rockwool wprowadził kompleksowy system regulujący wilgotność w pomieszczeniach - Rocktect.

Izolacja nakrokwiowa

Przegląd techniczny
Od lat 60. w budownictwie stosuje się poliuretanową piankę sztywną (w skrócie PUR) jako wyjątkowo wydajny materiał izolacyjny, który odznacza się tym, że w porównaniu z tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi posiada o 67% lepsze właściwości izolacyjne.

Folie paroizolacyjne

Przegląd techniczny
Paroizolacje Gefitas® PE 1/250 firmy Kingspan Unidek można układać na podłożach z betonu, blachy i drewna.

Firma Sika Poland udostępnia najnowszy Poradnik Wykonawcy

Branża
Poradnik Wykonawcy firmy Sika Poland to szereg praktycznych porad oraz wskazówek dotyczących instalacji membran dachowych Sarnafil TG/TS oraz Sarnafil G/S, które pomogą rozwiązać wiele problemów na budowie.

Membrana bitumiczna na dachy strome

Technika
Nowy wyrób do wykonywania wstępnej hydroizolacji dachów stromych z deskowaniami oferuje firma Izolmat. Wyprodukowała ona nowoczesną, skuteczną i estetyczną membranę bitumiczną o nazwie Izolmat Plan optimax PV.

Przepisy a paroizolacje

Technika
W obowiązującym od 2009 roku nowelizacji rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 6 listopada 2008 roku określającego warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, jest specjalnie wyodrębniona cześć zatytułowana „Wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania zwi...

Energooszczędność i bezpieczeństwo. Membrany paroprzepuszczalne i paroizolacyjne

Technika
Różnorodność konstrukcji budowlanych oraz potrzeb klientów, zarówno w kontekście ograniczania kosztów budowy i użytkowania, jak i dbałości o trwałość i bezpieczeństwo skutkuje pojawianiem się wielu rozwiązań materiałowych. Z jednej strony, zwłaszcza w czasach kryzysowych, istnieje tendencja do ofero...

Taśma klejąca do paroizolacji

Przegląd techniczny
Aby paroizolacje były szczelne i funkcjonalne, ich zakłady trzeba zaklejać.

Rodzaj hydroizolacji a wysychanie dachów. Przykłady

Technika
Jak sama nazwa wskazuje, hydroizolacje mają izolować dach przed wodą. Przeważnie są one nie tylko wodoszczelne, ale i stosunkowo paroszczelne, tak że wilgoć z dachu może z trudem wysychać do góry.

Trudnopalne membrany paroprzepuszczalne

Technika
DuPont rozwija przełomową technologię umożliwiającą produkcję zaawansowanych trudnopalnych membran paroprzepuszczalnych dla budownictwa - firma znalazła przełomowe, przyjazne środowisku naturalnemu rozwiązanie. Nowa opatentowana technologia pozwoli na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa, potencjalnie chroni...

‹‹‹ poprzednia12345następna ›››