Strona główna | Wykonawstwo dachy solarne
‹‹‹ poprzednia1234następna ›››

Ogrzewanie słoneczne, czyli sposób na tanią i ekologiczną energię

Przegląd techniczny
Słońce to ekologiczne, tanie i łatwo dostępne źródło energii. Odpowiednio wykorzystane promienie słoneczne są w stanie w prosty i efektywny sposób wspomóc domowe systemy grzewcze, a do tego zaopatrzyć mieszkańców w ciepłą wodę użytkową. Jakie jeszcze zalety posiada ogrzewanie solarne wyjaśnia ekspe...

Kolektory słoneczne: oszczędności także zimą

Przegląd techniczny
Kolektory słoneczne to nowoczesne urządzenia przetwarzające promieniowanie słoneczne w energię cieplną. W naszym klimacie najwyższą wydajność uzyskują one pomiędzy kwietniem i wrześniem, kiedy to za ich pomocą możliwe jest niemal całkowite podgrzewanie wody użytkowej. Co ciekawe, zastosowanie kolektor...

Kolektory słoneczne na dachu - czyli wygoda i oszczędności

Przegląd techniczny
Energia pozyskiwana z promieni słonecznych, w przeciwieństwie do energii cieplnej powstającej z ropy naftowej, gazu ziemnego czy węgla, jest nie tylko odnawialna, ale i całkowicie przyjazna środowisku.

Panele fotowoltaiczne na dachu: koszty i eksploatacja

Przegląd
Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą wiele korzyści. W przypadku montażu np. paneli fotowoltaicznych, dzięki energii słonecznej jesteśmy w stanie produkować prąd, który następnie sami zużyjemy lub odsprzedamy do sieci energetycznej.

Płaskie kolektory słoneczne CFK-1 firmy Wolf

Przegląd techniczny
Projektanci firmy Wolf postanowili jak najlepiej wykorzystać potencjał naturalnego źródła energii i stworzyli nowoczesne kolektory solarne CFK-1, przeznaczone do domowych systemów grzewczych.

Polacy coraz chętniej inwestują w kolektory słoneczne

Przegląd
Choć Słońce to tylko jedna z miliardów gwiazd, to dla ludzkości jest najważniejsza, bo położona w najbliższej odległości od naszej planety. Wysyłane przez nią promieniowanie stanowi główne źródło energii wszystkich istot żyjących na ziemskim globie. Ilość energii, jaka dociera ze Słońca do powie...

Kolektory słoneczne płaskie czy próżniowo-rurowe?

Przegląd techniczny
Każdego dnia dociera do nas ogromna ilość energii słonecznej. Z powodzeniem można wykorzystać ją do ogrzania domu lub uzyskania ciepłej wody użytkowej. W tym celu warto pomyśleć o kolektorach słonecznych. Czym należy się sugerować przy wyborze kolektora płaskiego lub próżniowo-rurowego?

Energia słoneczna zyskuje w Polsce na popularności

Technika
Z roku na rok energia słoneczna zyskuje w Polsce na popularności - służące do podgrzewania wody systemy solarne na dachach nie dziwią już nikogo. Teraz czas na "zielony prąd"!

Sezon na odnawialne źródła energii

Przegląd techniczny
Widok kolektorów słonecznych na budynkach nikogo już chyba nie dziwi. W ostatnich latach bardzo dużo się mówi o wymiernych korzyściach, jakie płyną z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Czy ogrzewanie "słońcem" jest opłacalne?

Relacja z I Zjazdu Instalatorów Hewalex PRO

Branża
W dniach 9-10 oraz 16-17 stycznia 2014 r. w Bielsku-Białej odbyły się dwa ogólnopolskie spotkania dla Instalatorów Hewalex PRO. W spotkaniach tych wzięło udział 260 osób - spośród instalatorów, kontrahentów, prasy oraz kadry firmy Hewalex Sp. z o.o. Sp.k. Instalatorzy Hewalex PRO to grupa ściśle współp...

‹‹‹ poprzednia1234następna ›››