Strona główna | Wykonawstwo dachy płaskie
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››

Błędy na dachach płaskich

Technika
Stare budynki przemysłowe kojarzą się z budynkami z czerwonej cegły i papowymi dachami. Ich dachy mają za sobą wiele remontów, napraw, dźwigały nieraz kilkadziesiąt warstw papy. Takie doraźne renowacje były wystarczające dla potrzeb ówczesnych użytkowników. Jeśli jednak stara fabryka zmienia się w muz...

Naprawa dachu o konstrukcji stalowej

Technika
Celem wszystkich prac w obrębie dachu o konstrukcji stalowej, wykonanych na zlecenie firmy „Big Dutchman“, było trwałe zabezpieczenie nieszczelnych łączeń świetlików kopułowych oraz przemakających zakładek blachy przy krawędzi dachu.

Hydroizolacje balkonowe

Technika
Balkony to prawdziwe pole do popisu dla wykonawców zajmujących się ich uszczelnianiem. To w sumie niewielkie powierzchnie, wystawione na znaczne działanie czynników pogodowych i – zależnie od tego – w różnym stopniu użytkowane.

Klasyczne błędy przy wykonywaniu dachów płaskich

Technika
Na dachach płaskich notorycznie popełnianych jest kilka tych samych błędów. Można je wręcz nazwać klasycznymi. Powtarzają się one na wielu dachach, tak jakby były one wykonywane przez tego samego dekarza, który nie jest w stanie zrozumieć swoich błędów.

Relacje termiczne na dachu płaskim

Technika
Artykuł omawia relacje termiczne na dachu płaskim ze szczególnym uwzględnieniem attyki jako istotnego czynnika wpływającego na nocną temperaturę na powierzchni dachu płaskiego. Attyka zatrzymuje bowiem zimne powietrze w obrębie dachu.

Rodzaj hydroizolacji a wysychanie dachów. Przykłady

Technika
Jak sama nazwa wskazuje, hydroizolacje mają izolować dach przed wodą. Przeważnie są one nie tylko wodoszczelne, ale i stosunkowo paroszczelne, tak że wilgoć z dachu może z trudem wysychać do góry.

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Przegląd
Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właściciel i i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym.

Konferencja "DAchy i Fasady - technologie i wykonawstwo bez wad"

Branża
Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad z wielką satysfakcją zaprasza na prestiżową Konferencję organizowaną podczas MTP BUDMA 2013 pt.: "DAchy i FAsady - technologie i wykonawstwo bez wad", nad którą miesięcznik "Dachy" objął patronat medialny.

Systemy dachowe oszczędzające energię

Przegląd techniczny
Konstrukcje dachów Kalzip DuoPlus i Kalzip Duo stanową kompletne systemy budowlane, które niemal w pełni eliminują mostki cieplne.

600 balkonów warstwa po warstwie

Technika
O ile samodzielna renowacja balkonu może zyskać rangę osobistego sukcesu, to odnowienie 600 balkonów o łącznej powierzchni 3500 m2 w ciągu zaledwie kilku miesięcy zasługuje już na miano rekordu. Sprawną i trwałą naprawę tak imponującej liczby obiektów umożliwiły płynne tworzywa sztuczn...

‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››