Strona główna | Materiały dachówka ceramiczna
‹‹‹ poprzednia4567891011121314następna ›››

Nowa esówka

Przegląd techniczny
Firma Wienerberger, posiadająca obecnie najszerszą na polskim rynku ofertę produktów ceramicznych przeznaczonych na renowacje zabytków, wprowadziła nowy model dachówki: Esówkę Sinus.

Dom na wzgórzu

Technika
Miejsce inwestor wybrał niezwykle starannie – u podnóża góry, którą wieńczy wystającana kilkadziesiąt metrów wapienna skała. Wokół góry rosną drzewa i zagajniki, które nadają okolicy uroku. W takim miejscu stanął dom z dachem pokrytym ręcznie robioną dachówką ceramiczną Heritage produkcji ...

Nowa dachówka w ofercie Röben - MONZAplus maduro

Przegląd techniczny
Od kwietnia 2013 r. w ofercie firmy Röben, jednego z wiodących producentów pokryć ceramicznych, pojawi się nowa dachówka - MONZAplus maduro o błyszczącym, brązowym kolorze.

Wzory na dachach z dachówki karpiówki

Branża
Dachówki ceramiczne znane i stosowane w Europie początkowo występowały tylko na stromych dachach kościołów, zwłaszcza gotyckich katedr, klasztorów i reprezentacyjnych budowli świeckich. W XI wieku pojawił się najpierw we Francji, a potem w Europie środkowej i północnej nowy typ dachówki płask...

Krycie łupkiem kamiennym

Technika
Układanie łupka kamiennego to duża sztuka, wymagająca od dekarza sporych umiejętności. Poza układaniem tzw. na dziko (uznawanym za najtrudniejszy styl), istnieje kilka szablonów krycia łupkiem. W artykule przedstawiamy kilka z nich.

Dach na długie lata

Technika
Dach zdobył jedną z nagród w III edycji konkursu „Pochwal się dachem”. Jego twórcą jest Marek Łobodziec z Tucholi Żarskiej, którego dachy były już pokazywane na łamach naszego miesięcznika. Jak się okazuje, miało to swoje znaczenie przy opisywanej inwestycji.

Straż pożarna pod nowym dachem

Technika
Kościańska strażnica to bardzo charakterystyczny budynek, od lat kojarzony przez mieszkańców ze służbami ratowniczymi. Jej 25-metrową wieżę widać z każdego miejsca. Obiekt powstał na przełomie lat 30. i 40. XX w. jako wierna kopia strażnicy w Turynie. Po 70 latach dach obiektu wreszcie doczekał się gen...

Remont po 100 latach

Technika
Toruński kościół pw. Św. Jakuba Apostoła wyróżnia się dachem swojej wieży. Licząca 49 metrów wysokości budowla jest zwieńczona podwójnym, siodłowym dachem. Bazylika jest jednym z najcenniejszych architektonicznych zabytków gotyku ceglanego w Europie.

Cykliczny przegląd dachu

Przegląd
Chcąc utrzymywać dach w dobrym stanie technicznym, należy wykonywać cykliczne przeglądy. Jesień to dobry moment, żeby sprawdzić stan połaci oraz systemu rynnowego. Na co zwrócić uwagę, dokonując takiego przeglądu?

Nowe kolory dachówek ceramicznych

Przegląd techniczny
Na estetykę domu wpływa nie tylko jego forma, proporcje czy kolor elewacji.

‹‹‹ poprzednia4567891011121314następna ›››