Strona główna | Materiały dachówka ceramiczna
‹‹‹ poprzednia123456789101112następna ›››

Jak powstaje dachówka ceramiczna Rubin?

Przegląd techniczny
Glina i woda. Z tych dwóch składników powstaje jedna z najbardziej popularnych dachówek w Polsce - Rubin marki BRAAS. Czemu zawdzięcza swoją wyjątkowość?

Modne połączenie - klinkier i dachówka

Przegląd techniczny
Choć trendy w budownictwie zmieniają się znacznie rzadziej niż moda odzieżowa, to co kilka sezonów można zaobserwować nowe tendencje, wpływające na stylistykę domów oraz materiały w nich wykorzystywane.

Płaska dachówka ceramiczna

Przegląd techniczny
Nowy model płaskiej dachówki zakładkowej Mikado Creaton posiada możliwość przesuwu ok. 28 mm w zamku górnym i dolnym. Czyni go to przydatnym zarówno na nowych inwestycjach, jak i w renowacjach.

Ruszyło Zimowe Dachobranie 2015

Przegląd
Zima jest jak do tej pory łaskawa dla branży budowlanej i nic nie zapowiada, aby sytuacja uległa zmianie. Skoro praca wre, warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w materiały do budowy bądź remontu dachu. BRAAS 12 stycznia br. wprowadził promocję na dachówki Zimowe Dachobranie 2015.

RAPIDO - elastyczna dachówka marsylka w megaformacie

Przegląd techniczny
RAPIDO łączy tradycję i technikę w perfekcyjną dachówkę marsylkę, o wyjątkowo ekonomicznym dużym formacie. Dachówka ta łączy wszystkie cechy markowego produktu marki CREATON - ekstremalną niezawodność i przykuwające uwagę piękno.

Ceramiczna dachówka zakładkowa ciągniona

Branża
Rozwój cegielni w II poł. XIX w., zamieniających się niekiedy w ogromne zakłady ceramiki budowlanej, spowodował również rozkwit różnorodnego asortymentu ceramiki pokryciowej. Oprócz podstawowych form dachówki, takich jak karpiówka, mnich- mniszka i esówka, pojawiły się też, jako nowość...

Śląska fabryka dachówek w Gozdnicy

Branża
Kolejnym etapem mojej sentymentalnej podróży śladem śląskich, dziewiętnastowiecznych wytwórców dachówki ceramicznej był zakład w Gozdnicy (d. Freiwaldau) w woj. dolnośląskim.

BRAAS: 15 lat zakładu produkcyjnego w Płońsku

Branża
Dzieje marki BRAAS w Polsce to historia konsekwentnego budowania pozycji lidera na rynku budowlanym. W ciągu dwóch dekad BRAAS stał się wiodącym producentem kompletnych systemów dachowych. Taki rozwój możliwy był dzięki inwestycjom. Jedną z nich stanowi fabryka w Płońsku. W zakładzie zainsta...

Płaska dachówka ceramiczna

Przegląd techniczny
Coraz częściej właściciele nowopowstających domów decydują się na ciemną kolorystykę dachu, kontrastującą z jasnymi elewacjami i nadającą budynkowi nowoczesny wygląd. Nowa, polska dachówka ceramiczna Orea 9 jest odpowiedzią na ten trend i wpisuje się w estetykę architektury no...

8 pytań, które powinieneś zadać dekarzowi

Technika
W całym procesie budowy domu szczególnie istotne jest prawidłowe ułożenie połaci dachowej. Aby dach cieszył nas swoją niezawodnością i atrakcyjnym wyglądem przez wiele lat, musimy dobrze wybrać: zarówno w kwestii materiału pokryciowego jak i wykonawcy.

‹‹‹ poprzednia123456789101112następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Pod własnym dachem

Kiedy dekarzem zostaje ktoś, kto od zawsze marzył o własnym domu, można się spodziewać, że gdy uda mu się zrealizować to marzenie, jego dach będzie dopieszczony w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli dodatkowo człowiek ten jest pasjonatem swego fachu, jest prawie pewne, że będzie to dach niezwykły. Czytaj więcej