Strona główna | Materiały dachówka ceramiczna
‹‹‹ poprzednia123456789101112następna ›››

Firma Braas Monier nabyła fabrykę dachówek we włoskim Ceprano

Branża
Grupa Braas Monier kontynuuje rozwój na Starym Kontynencie. Po zakupie zakładów produkcyjnych w Portugalii, Hiszpanii i innych europejskich krajach Grupa na początku grudnia ubiegłego roku nabyła fabrykę dachówek we włoskim Ceprano. Szacunkowe przychody tego zakładu wyniosły w 2015 roku około 9 mln eur...

Dachówki ceramiczne - klasyka w nowoczesnym wydaniu

Przegląd techniczny
Są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Od wieków wykorzystywane jako materiał pokryciowy budynków, niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Naturalne ich zalety wsparte są nowoczesnymi technologiami, co zwiększa ich przewagę na rynku. Dachówki ceramiczne to pewny dach nad gł...

Beton czy ceramika - jaką dachówkę wybrać?

Przegląd techniczny
Dachówki to jeden z najstarszych materiałów służących do krycia dachów. Wyjątkowa trwałość i estetyka takich pokryć przekonują do siebie rzesze inwestorów. Kiedy już zdecydujemy się na dachówki, stajemy przed wyborem: betonowa czy ceramiczna?

Szczelny i wytrzymały dach z dachówką ceramiczną Röben

Przegląd techniczny
Dobrze wykonane pokrycie dachowe może służyć nawet kilkadziesiąt lat. Ważne, aby wszystkie jego elementy zostały zamontowane z odpowiednią precyzją, a materiał pokryciowy charakteryzował się wysokimi parametrami technicznymi i rozwiązaniami ułatwiającymi montaż.

Karpiówka - ponadczasowa estetyka i trwałość ceramicznej dachówki

Przegląd techniczny
W dobie, kiedy wydaje się, że propozycja nowych modeli i kolorów w kategorii pokryć dachowych jest niemal nieograniczona, tradycyjna karpiówka nadal cieszy się dużą popularnością. Zarówno sprawdza się na dachach zbytkowych zamków czy kościołów, gdzie naturalnie stosowana jest przy ich renowacji, jak i n...

Ceramiczne pokrycie dachowe w nowoczesnych projektach

Przegląd techniczny
W nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym znaczną wagę przywiązuje się obecnie do energooszczędności. Naturalną konsekwencją tego trendu jest uproszczenie brył, a w efekcie - ich modernistyczny styl. Używane do budowy takich domów materiały muszą zatem sprostać podwójnemu wyzwaniu: muszą spełniać wyś...

Nowe modele dachówek ceramicznych

Przegląd techniczny
W tym roku Braas wprowadził na rynek m.in. dwa nowe modele dachówek ceramicznych: Granat 11V i Topas 11V. Granat 11V to nowa, o nieco większych gabarytach, wersja znanej i cenionej dachówki ceramicznej Granat 13V.

Czy wykończenie powierzchni dachówki ma znaczenie?

Technika
Dachówki ceramiczne dostępne są w kilku rodzajach wykończenia powierzchni - tzw. naturalnej, angobowanej oraz glazurowanej. Wybór konkretnej warto przemyśleć również pod kątem otoczenia, w jakim znajduje się budynek.

Nowe modele dachówek Braas

Przegląd techniczny
Rok 2015 obfituje w nowości na rynku pokryć dachowych. W tym roku BRAAS wprowadził m.in. dwa nowe modele dachówek ceramicznych: Granat 11V i Topas 11V.

Płaska dachówka Bergamo: dobry wybór dla nowoczesnych projektów

Przegląd techniczny
Nowa propozycja w ofercie pokryć dachowych marki R?ben zainteresuje inwestorów szukających produktów do budowy domów utrzymanych w modernistycznym stylu, ale jednocześnie charakteryzujących się wysokimi parametrami technicznymi.

‹‹‹ poprzednia123456789101112następna ›››