Strona główna | Materiały dachówka ceramiczna
‹‹‹ poprzednia123456789101112następna ›››

Orea 9 Wienerberger - dachówka XXI wieku

Przegląd techniczny
Co łączy dachówkę i najnowsze laptopy? To płaska, nowoczesna forma, która sprawia, że tablet i dachówka Orea 9 mogą stać obok siebie jako symbole postępu technologicznego trzeciego milenium.

Ochrona przeciwśnieżna i komunikacja dachowa w systemie Creaton

Przegląd techniczny
Kompletny dach powinien być wyposażony w elementy ochrony przeciwśnieżnej, a także umożliwiać sprawne poruszanie się po połaci.

Obalamy mity: dachówka betonowa i ceramiczna

Przegląd techniczny
Decydując się na pokrycie z dachówek zawsze stajemy przed wyborem: dachówka betonowa czy ceramiczna? Wokół tego tematu narosło wiele mitów. Warto jednak mity odłożyć na bok, aby wybór był świadomy i poparty fachową wiedzą, ponieważ pokrycie służy przez długie lata.

Dachówka ceramiczna Creaton Simpla

Przegląd techniczny
Najnowszy model dachówki ceramicznej marki Creaton to Simpla. Charakteryzuje ją duży format o doskonałych proporcjach, idealnie płaski kształt, perfekcyjne wykonanie oraz modna kolorystyka: czarny matowy i w kolorze łupka z powierzchnią angobowaną oraz czarny z powierzchnią glazur...

Dachówka Topas11V z nagrodą Red Dot

Przegląd
Dobry surowiec to podstawa. Glina, z jakiej wytwarzane są dachówki Braas – w tym Topas – jest najwyższej jakości. Inżynierowie ds. materiałów i geologowie rozpoznają jakość niewypalonej gliny poprzez „próbę smaku” – żując próbkę.

Dachówka Bergamo: jak ją poprawnie układać?

Przegląd techniczny
Nowoczesne, zakładkowe płaskie dachówki ceramiczne wyróżniają się prostą formą i efektowną stylistyką, dlatego coraz chętniej sięgają po nie inwestorzy. Pokrycia z dachówek płaskich są jednak o wiele trudniejsze do wykonania niż te z dachówek falistych. Jak uniknąć ewentualnych błędów wykonawczy...

Trendy w architekturze: styl dworkowy przy użyciu dachówek ceramicznych

Przegląd techniczny
Są nostalgicznym spojrzeniem w przeszłość i uosobieniem tęsknoty za tym, co minęło. Z gankiem lub bez, dwoma kolumnami bądź rozbudowanym portykiem - styl dworkowy na dobre zadomowił się w architekturze mieszkaniowej.

Röben funduje pokrycie dachowe dla wrocławskiego ZOO

Technika
Producent ceramiki budowlanej firma Röben, rozpoczęła współpracę z najchętniej odwiedzanym ogrodem zoologicznym w kraju - wrocławskim ZOO. W ramach porozumienia firma przekazała m.in. materiał pokryciowy na remont dachu pawilonu akwarium

Rozwiązania dla obiektów zabytkowych i stylizowanych

Technika
Dachy obiektów zabytkowych wymagają rozwiązań architektonicznych, które nie tylko stworzą harmonijne kompozycje z już istniejącymi pokryciami, ale także będą trwałe i funkcjonalne. Estetyka, najwyższa jakość i walory użytkowe to najważniejsze cechy, jakimi powinny charakteryzować się m...

Dachówka ceramiczna Cantus Creaton

Przegląd techniczny
Cantus – najnowszy model z oferty Creaton Polska to zakładkowa dachówka ceramiczna barwiona w masie. Prosta, nowoczesna forma, opatentowane rozwiązania systemowe i bogata gama kolorystyczna sprawiają, że produkt zasługuje na miano dachówki klasy Premium.

‹‹‹ poprzednia123456789101112następna ›››