Strona główna | Materiały dachówka cementowa
‹‹‹ poprzednia12345678następna ›››

Dobrze wentylowany dach

Technika
Pierwsze dachówki cementowe zostały wyprodukowane w Niemczech w 1844 roku. Od tego czasu podlegają stałemu rozwojowi i doskonaleniu. W każdym kraju europejskim, istnieje bardzo dużo starych, kilkudziesięcioletnich dachów pokrytych właśnie taką dachówką. Jednak mimo tak dużej popularności nie wszyscy zdaj...

Kryteria oceny dachówek

Technika
Dachówki cementowe to obecnie jeden z bardziej popularnych materiałów pokryciowych, stosowanych na dachach spadzistych. Trwałość tego materiału pokryciowego jest niepodważalna, natomiast jakość oraz estetyka wykonania jest sprawą indywidualną, zależną od producenta.

Systemy dachowe i kominowe IBF

Technika
Dachówka IBF produkowana jest z barwionego w masie betonu, w skład którego wchodzą m.in. naturalne piaski z okolic Bolesławca, o bardzo wysokiej zawartości kwarcu, a także najlepsze gatunki cementów. Dachówkę wytwarza się przez walcowanie i prasowanie na nowoczesnych liniach, w pełni zautomatyzowanym proces...

Lekka cementowa karpiówka

Przegląd techniczny
Reviva – nowa dachówka w ofercie Braas jest produktem łączącym klasyczny kształt karpiówki z zaletami zakładkowych dachówek profilowanych.

Dachówka cementowa w technologii cisar

Przegląd techniczny
Technologia Cisar opatentowana przez Braas jest symbolem najwyższej jakości i innowacyjności wśród dachówek cementowych.

Cementowe dachówki, betonowe myślenie

Technika
Ten lekko kontrowersyjny tytuł dedykuję nielicznym, jednak występującym w przyrodzie osobnikom, którzy wygłaszając mniej lub bardziej świadomie pseudofachowe opinie o dachówkach cementowych robią krzywdę (nie tylko) szukającym rzeczywiście rzetelnej wiedzy na ten temat.

‹‹‹ poprzednia12345678następna ›››