Strona główna | Materiały dachówka cementowa
‹‹‹ poprzednia12345678następna ›››

Oscar designu dla dachówki Tegalit

Przegląd
Red Dot Design Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu.

Dachówka cementowa z nową powłoką

Przegląd techniczny
Jedna z najpopularniejszych dachówek betonowych w Europie pojawiła się na rynku w nowej odsłonie.

Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?

Technika
Wstęp znalazł się na początku części pierwszej (DACHY 10/2010), tu więc go sobie darujemy. Tę część potraktuję jako rozwinięcie tematu. Przechodzę zatem od razu do konkretów.

Dlaczego dachówka? Cz. 1 Ceramika i cement

Technika
W pierwszych latach transformacji pojawiło się w Polsce wiele nowych technologii pokryć dachowych. Było ich tyle i pojawiły się tak nagle, że można to porównać do wybuchu wulkanu. W pokryciach dachowych można było wybierać i przebierać. Do wyboru, do koloru. Jednak wprowadziło to pewien zamęt i chyba za...

Uszkodzenia dachu po nieumiejętnym odśnieżaniu

Technika
Artykuł to streszczenie ekspertyzy technicznej wykonanej po corocznym przeglądzie na zlecenie wspólnoty mieszkalnej zarządzającej pewną kamienicą w Szczecinie. Przy okazji ekspertyzy wykryte zostały pewne uchybienia i uszkodzenia pokrycia dachowego.

Na całej połaci... dachówki

Technika
Domy jednorodzinne mają coraz bardziej skomplikowane formy architektoniczne. Minęły już czasy domów–„kostek” z płaskim dachem. Dziś dach jest kolejną ozdobą domu i przybiera nieraz wymyślne kształty. Aby ułatwić realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów, firma Monier oferuj...

Męka wyboru - jakie pokrycie dachowe na jaki dach, cz. 1

Technika
Potrzeba dachu na głową to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Jednak dach będący tylko ochroną przed deszczem i śniegiem to dzisiaj o wiele za mało. Współczesna „piąta elewacja” musi spełnić więcej zadań.

Dachówka suwakowa

Przegląd techniczny
Holenderka 11 produkcji Tondach to dachówka wielkoformatowa,  wyposażona w podłużne głębokie zamki podwyższające szczelność pokrycia i umożliwiające układanie na dachu o pochyleniu już 22° (z zastosowaniem wodoszczelnie ułożonej warstwy wstępnego krycia nawet już od 12°).

Dachówka przesuwna

Przegląd techniczny
Czas przy renowacji dachu ma zasadnicze znaczenie.

Dachówki z posypką

Przegląd techniczny
Firma AHI Roofing zaprezentowała ostatnio nową dachówkę z posypką.

‹‹‹ poprzednia12345678następna ›››