Strona główna | Materiały dachówka cementowa
‹‹‹ poprzednia12345678następna ›››

Nowa esówka

Przegląd techniczny
Firma Wienerberger, posiadająca obecnie najszerszą na polskim rynku ofertę produktów ceramicznych przeznaczonych na renowacje zabytków, wprowadziła nowy model dachówki: Esówkę Sinus.

Nowa dachówka betonowa

Przegląd techniczny
W ostatnich latach na polskim rynku pokryć dachowych daje się zaobserwować dwa trendy: rosnące zainteresowanie dachówkami płaskimi oraz modę na ciemne kolory dachów.

Wzory na dachach z dachówki karpiówki

Branża
Dachówki ceramiczne znane i stosowane w Europie początkowo występowały tylko na stromych dachach kościołów, zwłaszcza gotyckich katedr, klasztorów i reprezentacyjnych budowli świeckich. W XI wieku pojawił się najpierw we Francji, a potem w Europie środkowej i północnej nowy typ dachówki płask...

Krycie łupkiem kamiennym

Technika
Układanie łupka kamiennego to duża sztuka, wymagająca od dekarza sporych umiejętności. Poza układaniem tzw. na dziko (uznawanym za najtrudniejszy styl), istnieje kilka szablonów krycia łupkiem. W artykule przedstawiamy kilka z nich.

Straż pożarna pod nowym dachem

Technika
Kościańska strażnica to bardzo charakterystyczny budynek, od lat kojarzony przez mieszkańców ze służbami ratowniczymi. Jej 25-metrową wieżę widać z każdego miejsca. Obiekt powstał na przełomie lat 30. i 40. XX w. jako wierna kopia strażnicy w Turynie. Po 70 latach dach obiektu wreszcie doczekał się gen...

Cykliczny przegląd dachu

Przegląd
Chcąc utrzymywać dach w dobrym stanie technicznym, należy wykonywać cykliczne przeglądy. Jesień to dobry moment, żeby sprawdzić stan połaci oraz systemu rynnowego. Na co zwrócić uwagę, dokonując takiego przeglądu?

Przepis na karpiówkę

Technika
Dach wykonano z ułożonej w łuskę dachówki karpiówki marki von Müller. Konstrukcja dachowa została wykonana z myślą o wyeksponowaniu jej elementów wystających na zewnątrz budynku. Więźba została odeskowana i pokryta papą termozgrzewalną.

Prosta dachówka zakładkowa

Przegląd techniczny
Prosty profil oraz niezwykle gładka powierzchnia – to najważniejsze atuty ekskluzywnej dachówki Turmalin, którą stworzono z myślą o wykorzystaniu w nowoczesnej i niekonwencjonalnej architekturze.

Co może wyrządzić dachom śnieg

Technika
Ostatnia zima była naprawdę długa i śnieżna – Europa już dawno nie widziała tyle białego puchu. Dawno też nie widziała takiego chaosu komunikacyjnego, spowodowanego mrozem, opadami  niskimi temperaturami. Ale zima jeszcze raz pokazała, że ci właściciele domów, którzy nie dbają o w...

Wielkoformatowa dachówka przesuwna

Przegląd techniczny
Model Rubin 11V (K) należy do grupy przesuwnych dachówek dużego formatu.

‹‹‹ poprzednia12345678następna ›››