Strona główna | Materiały dachówka cementowa
‹‹‹ poprzednia12345678nastÄ™pna ›››

Nowa esówka

PrzeglÄ…d techniczny
Firma Wienerberger, posiadająca obecnie najszerszą na polskim rynku ofertę produktów ceramicznych przeznaczonych na renowacje zabytków, wprowadziła nowy model dachówki: Esówkę Sinus.

Nowa dachówka betonowa

PrzeglÄ…d techniczny
W ostatnich latach na polskim rynku pokryć dachowych daje siÄ™ zaobserwować dwa trendy: rosnÄ…ce zainteresowanie dachówkami pÅ‚askimi oraz modÄ™ na ciemne kolory dachów.

Wzory na dachach z dachówki karpiówki

Branża
Dachówki ceramiczne znane i stosowane w Europie poczÄ…tkowo wystÄ™powaÅ‚y tylko na stromych dachach koÅ›ciołów, zwÅ‚aszcza gotyckich katedr, klasztorów i reprezentacyjnych budowli Å›wieckich. W XI wieku pojawiÅ‚ siÄ™ najpierw we Francji, a potem w Europie Å›rodkowej i północnej nowy typ dachówki pÅ‚ask...

Krycie łupkiem kamiennym

Technika
Układanie łupka kamiennego to duża sztuka, wymagająca od dekarza sporych umiejętności. Poza układaniem tzw. na dziko (uznawanym za najtrudniejszy styl), istnieje kilka szablonów krycia łupkiem. W artykule przedstawiamy kilka z nich.

Straż pożarna pod nowym dachem

Technika
Kościańska strażnica to bardzo charakterystyczny budynek, od lat kojarzony przez mieszkańców ze służbami ratowniczymi. Jej 25-metrową wieżę widać z każdego miejsca. Obiekt powstał na przełomie lat 30. i 40. XX w. jako wierna kopia strażnicy w Turynie. Po 70 latach dach obiektu wreszcie doczekał się gen...

Cykliczny przeglÄ…d dachu

PrzeglÄ…d
Chcąc utrzymywać dach w dobrym stanie technicznym, należy wykonywać cykliczne przeglądy. Jesień to dobry moment, żeby sprawdzić stan połaci oraz systemu rynnowego. Na co zwrócić uwagę, dokonując takiego przeglądu?

Przepis na karpiówkę

Technika
Dach wykonano z ułożonej w łuskę dachówki karpiówki marki von Müller. Konstrukcja dachowa została wykonana z myślą o wyeksponowaniu jej elementów wystających na zewnątrz budynku. Więźba została odeskowana i pokryta papą termozgrzewalną.

Prosta dachówka zakładkowa

PrzeglÄ…d techniczny
Prosty profil oraz niezwykle gÅ‚adka powierzchnia – to najważniejsze atuty ekskluzywnej dachówki Turmalin, którÄ… stworzono z myÅ›lÄ… o wykorzystaniu w nowoczesnej i niekonwencjonalnej architekturze.

Co może wyrządzić dachom śnieg

Technika
Ostatnia zima byÅ‚a naprawdÄ™ dÅ‚uga i Å›nieżna – Europa już dawno nie widziaÅ‚a tyle biaÅ‚ego puchu. Dawno też nie widziaÅ‚a takiego chaosu komunikacyjnego, spowodowanego mrozem, opadami  niskimi temperaturami. Ale zima jeszcze raz pokazaÅ‚a, że ci wÅ‚aÅ›ciciele domów, którzy nie dbajÄ… o wÅ...

Wielkoformatowa dachówka przesuwna

PrzeglÄ…d techniczny
Model Rubin 11V (K) należy do grupy przesuwnych dachówek dużego formatu.

‹‹‹ poprzednia12345678nastÄ™pna ›››
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1 Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2 Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6 Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2 Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2* Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2 Co pod pokrycie, cz. 1 Z teczki biegłego, cz. 19 Zalecenia Techniczne. Okapy Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1 Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie Z teczki biegłego, cz. 15 Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1* Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem Taśmy do obróbek kominów Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5 Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka? Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania