Strona główna | Materiały dachówka cementowa
‹‹‹ poprzednia12345678następna ›››

Dachówki - amulety szczęścia

Branża
W dniach 23-25 kwietnia 2015 r. w Łodzi odbył się I Kongres Muzealników Polskich, którzy debatowali nad stanem oraz przyszłością ponad 300 muzeów polskich. Nie jest to liczbą dużą w porównaniu do innych państw, dla przykładu w Niemczech jest ponad 600 muzeów, a w małych Czechach jeszcze więcej (w tym ...

Nowość: Dachówka Celtycka w technologii CISAR

Przegląd techniczny
Dachówka Celtycka to najpopularniejszy model w ofercie marki BRAAS. Od 1 czerwca produkt ten jest wytwarzany z zastosowaniem innowacyjnej technologii CISAR.

Ponad 10 lat technologii CISAR w Polsce

Przegląd techniczny
W 2004 r. z linii produkcyjnej zakładu w Płońsku zeszła pierwsza betonowa dachówka CISAR. Od tamtej pory trójwarstwowa technologia stała się synonimem wytrzymałości, jakości i estetyki.

Rok CISARa i promocja na dachówkę Romańską

Przegląd techniczny
W tym roku Monier Braas obchodzi 10-lecie technologii CISAR. W związku z jubileuszem 2015 rok firma ogłosiła rokiem CISARa. Okrągłą rocznicę Monier Braas chce uczcić unikalną promocją na dachówkę Romańską produkowaną w technologii CISAR.

"Romańska", czyli spektakularny podbój rynku dachówek

Przegląd techniczny
Po beton, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, chętnie sięgali Rzymianie, których niezwykle trwałą architekturę można podziwiać po dziś dzień. Po beton chętnie sięgają również współcześni architekci. Jednocześnie minimalistyczna estetyka, proekologiczność oraz atrakcyjna cena produkt...

Ruszyło Zimowe Dachobranie 2015

Przegląd
Zima jest jak do tej pory łaskawa dla branży budowlanej i nic nie zapowiada, aby sytuacja uległa zmianie. Skoro praca wre, warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w materiały do budowy bądź remontu dachu. BRAAS 12 stycznia br. wprowadził promocję na dachówki Zimowe Dachobranie 2015.

Braas: Nie taka zima straszna, jak ją malują

Przegląd
Bez wątpienia, zima to okres trudny dla dachów. Zalegający śnieg, wiatr, zmienne temperatury i przede wszystkim siarczysty mróz to czynniki ryzyka, które mogą spowodować usterki pokrycia. Jedynie najwyższej jakości produkt w połączeniu z prawidłowym montażem zapewnić może trwałość i niezawo...

Włóknisto-cementowe płytki dachowe Bobrovka

Przegląd techniczny
Włóknisto-cementowe płytki dachowe Bobrovka stosowane są jako pokrycia dachowe obiektów mieszkalnych, biurowych oraz budynków użyteczności publicznej, jak również jako wykończenie fasad, szczytów i detali architektonicznych dachu. Charakteryzuje je niecodzienny styl i estetyka, dzięki czemu można stosowa...

Śląska fabryka dachówek w Gozdnicy

Branża
Kolejnym etapem mojej sentymentalnej podróży śladem śląskich, dziewiętnastowiecznych wytwórców dachówki ceramicznej był zakład w Gozdnicy (d. Freiwaldau) w woj. dolnośląskim.

Dachówka na mur-beton

Przegląd techniczny
Wokół betonowych dachówek narosło wiele mitów - że są cięższe, mniej odporne na warunki atmosferyczne niż dachówki ceramiczne. Nic bardziej mylnego. Dachówki betonowe to najwyższej jakości pokrycie w rozsądnej cenie.

‹‹‹ poprzednia12345678następna ›››