Strona główna | Wykonawstwo błędy
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››

Z teczki biegłego, cz. 19

Technika
Suma błędów wykonawczych popełnionych na tym dachu sprawia, że całość pokrycia łącznie ze wstępnym kryciem trzeba było zdemontować. Partacze wykonujący dach zniszczyli wiele materiałów tak, że nie da się ich użyć ponownie, lecz koniecznie jest kupno nowych.

Z teczki biegłego, cz. 18

Technika
Podczas wykonywania prac pokryciowych na opisywanym dachu popełniono tak dużo błędów i niedociągnięć, że powodują one konieczność demontażu całego pokrycia i wykonania nowego wolnego od powyższych wad. Sprawa jest o tyle poważna, że dom i dach są całkiem nowe!

Balkon - mały dach płaski

Technika
Z punktu widzenia technicznego, balkon to nic innego jak dach płaski. Balkony zwykle izoluje się jedną warstwą papy bitumicznej lub membrany z tworzywa sztucznego, względnie masą uszczelniającą. Powinno się je jednak kryć przynajmniej dwuwarstwowo. Artykuł zawiera kilka wskazówek, jak prawidłowo uszczelnia...

Z teczki biegłego, cz. 17

Technika
Ostatnia zima mocno dała się nam we znaki – była długa, mroźna i pełna śniegu. Mróz i śnieg utrzymywały się przez długi czas. W związku z tym na dachach i pod nimi występowały zjawiska, na które kiedyś nie zwracaliśmy uwagi.Jedno z nich opisuję poniżej – według właściciela budynku spo...

Korozja biologiczna wywołana przez glony. Porastanie elewacji budynków mieszkalnych

Technika
Artykuł w sposób kompleksowy przedstawia problem korozji biologicznej wywołanej przez glony aerofitycze, porastające elewacje budynków mieszkalnych wielorodzinnych, docieplanych metodą lekką-mokrą z termoizolatorem styropianowym.

Fuszerka na dachu hali

Technika
Artykuł przedstawia halę o powierzchni 4500 m2 pokrytą dachem z blachy trapezowej o kącie spadku 2°. Dach wyglądał tak, jakby zrobili go przysłowiowi piekarze, a nie dekarze – popełniono na nim wiele błędów, niektóre podstawowe. Dach musiał przeciekać.

Praktyczne uwarunkowania jakości robót dachowych

Technika
Artykuł zawiera niestety niezbyt optymistyczne refleksje dotyczące polskiego rynku dachowego. Zostały one zebrane przez Polskie Stowarzyszenie Mykologów Budownictwa, które od 40 lat zajmuje się problematyką ochrony obiektów budowlanych przed wilgocią, korozją biologiczną i ogniem i posada bogate doświadczen...

Z teczki biegłego, cz. 17

Technika
Przy montażu pokrycia dachowego z pap zgrzewalnych (i wszelkiego rodzaju innych pokryć) obowiązują pewne zasady,  których należy bezwględnie przestrzegać. Podczas montażu opisywanego pokrycia nie została zastosowana żadna z tych zasad.

Błędy projektowe i wykonawcze świetlików dachowych z płyt poliwęglanowych na przykładzie realizacji

Technika
Świetliki stosowane w polskich warunkach klimatycznych wymagają starannego projektowania i wykonania. Niezbędne jest stosowanie rozwiązań systemowych połączeń i styków płyt dachowych zgodnie z odpowiednimi instrukcjami wykonawczymi. Artykuł przedstawia błędy popełnione na jednym z dachów.

Z teczki biegłego, cz. 16

Technika
Kolejny opis z dobrze znanego cyklu. Tym razem Autor opisuje dach z blachy trapezowej. Błędy tu popełnione mogły spowodować prawdziwą katastrofę – zamontowana na zaciekającym kominie skrzynka elektryczna była narażona nie tyle na zawilgocenie, co wręcz zalanie wodą.

‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Pod własnym dachem

Kiedy dekarzem zostaje ktoś, kto od zawsze marzył o własnym domu, można się spodziewać, że gdy uda mu się zrealizować to marzenie, jego dach będzie dopieszczony w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli dodatkowo człowiek ten jest pasjonatem swego fachu, jest prawie pewne, że będzie to dach niezwykły. Czytaj więcej