Strona główna | Materiały blachodachówka
‹‹‹ poprzednia123456następna ›››

Wentylacja pod blachodachówką

Technika
Na przykładzie opisywanego dachu chciałbym przedstawić sposób zapewnienia wentylacji podpokryciowej blachodachówki modułowej. Jest to niezwykle istotne zagadnienie w przypadku tego rodzaju pokrycia.

Stalowa dachówka modułowa Panorama firmy Balex Metal

Przegląd techniczny
W czasie tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budowlanych Budma w Poznaniu miała miejsce premiera najnowszego produktu firmy Balex - stalowej blachodachówki modułowej Panorama.

Blachodachówka modułowa - o czym trzeba pamiętać podczas montażu

Technika
Niewielkie wymiary blachodachówki modułowej Finnera sprawiają, że łatwo z niej ułożyć pokrycie na dachu. Podczas montażu są jednak etapy, które mają kluczowe znaczenie dla funkcjonalności i estetyki całego dachu.

Dachy metalowe

Technika
W historii dachu skośnego na szczególną uwagę zasługuje rozdział o pokryciach dachowych z metalu. W naszych szerokościach geograficznych stosuje się przede wszystkim elementy wielkoformatowych (ale używa się także mniejszych formatów).

Co może dobry dekarz

Technika
Ten dach to kolejny przykład, jak wiele inwestor może zyskać, zatrudniając doświadczonego dekarza. Gdy projekt jest niekompletny, brakuje informacji na temat wykonania istotnych detali dachu lub gdy zalecenia są niepoprawne – otwiera się pole popisu dla wykonawcy.

Dachówki stalowe z posypką

Przegląd techniczny
Gerard Diamant to dachówki stalowe z posypką inspirowane przez najtwardszy i jeden z najbardziej trwałych materiałów znanych człowiekowi.

Poradnik montażu blachodachówki modułowej

Technika
Blachodachówka modułowa, dzięki specjalnemu profilowaniu, tworzy bardzo efektowne pokrycie, a jednocześnie jest lekka i szybka w montażu. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku konstrukcji niektórych budynków.

Dachówki metalowe

Przegląd techniczny
Szlachetna powłoka z lakieru proszkowego czyni z norweskich dachówek metalowych Powertekk Exclusive prawdziwą alternatywę dachówek angobowanych i glazurowanych.

Colorcoat HPS200 Ultra na dachu basenu

Technika
Aquapark Suwałki został otwarty pod koniec 2010 roku. Jest to jeden z najnowocześniejszych wodnych kompleksów rekreacyjno-sportowych w północno-wschodniej Polsce. Aquapark jest pierwszym elementem powstającego centrum wypoczynkowo-rozrywkowego w Suwałkach. Obiekt mieści się przy ulicy Jana Paw...

Błędy wykonawcze dekarzy

Technika
Wiele już było artykułów na podobny temat: czy warto wybierać najtańszego „fachowca” do wykonania pokrycia dachowego? Na przykładzie jednego tylko dachu chciałbym pokazać, jak wiele usterek może później „umilić życie” klientowi, który tak właśnie wybrał.

‹‹‹ poprzednia123456następna ›››