Strona główna | Branża BHP
‹‹‹ poprzednia123następna ›››

Recykling na placu budowy. Polemika i replika

Branża
Odpowiedź Autora na polemikę z jego artykułami, które ukazały się w majowych i czerwcowych DACHACH. Mamy nadzieję, że replika wyczerpuje dyskusję na ten temat.

Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową. Wytyczne DAFA

Technika
Dach to największe wyzwanie w przypadku projektowania obiektów o dużej powierzchni. Z racji powierzchni obiektów, przykrywają je dachy płaskie, wymagające szczególnej uwagi przy projektowaniu pod obciążenia śniegiem i wiatrem.

Recykling na placu budowy

Branża
W majowym wydaniu DACHÓW ukazał się artykuł Jerzego Żelazińskiego pt. „Recykling na placu budowy”. Zawierał on proste sposoby pozbywania się najpopularniejszych odpadów budowlanych, jakich jest mnóstwo na każdej budowie. Jak się okazało, materiał wzbudził odzew wśród Czytelników. Niżej pu...

Odbiory systemów wentylacji pożarowej z wykorzystaniem ciepłego dymu

Technika
Instalacje wentylacji pożarowej, zarówno grawitacyjnej i mechanicznej, są jednym z wielu systemów, w jakie w trakcie realizacji inwestycji wyposażane są obiekty – także wielkokubaturowe hale z płaskimi dachami. Poprawność i skuteczność działania każdej z instalacji potwierdzana jest próbami odbioro...

Velux chce zostać najbezpieczniejszym miejscem pracy

Przegląd
W 2010 roku średnia liczba wypadków przy pracy w 27 fabrykach Grupy Velux na całym świecie spadła o 20% w porównaniu do roku poprzedniego, kiedy to odnotowano tylko 5,6 wypadków na milion przepracowanych godzin.

Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych

Technika
Śnieg jest oddziaływaniem, które dla znacznej liczby obiektów budowlanych, a szczególnie budynków wielkopowierzchniowych (przede wszystkim o konstrukcji stalowej), stanowi główne obciążenie. Oddziaływanie to jest tzw. obciążeniem klimatycznym, zatem mało przewidywalnym. Spostrzeżenie to potwierdza się o...

Bhp, czyli jak bezpiecznie przeżyć dzień na budowie

Branża
Bhp to dziedzina zajmująca się zapobieganiem występowania wypadków, a także minimalizacją ich skutków. To także zbiór przepisów określający metody i działania mające na celu zapobieganie utracie zdrowia i życia w procesie pracy.

Którędy do komina

Technika
Przepisy nakazują, by akcesoria umożliwiające bezpieczne poruszanie się po dachu oraz przeprowadzenie kontroli i konserwacji różnych elementów na nim umieszczonych były montowane na dachach o spadku połaci większym niż 25%. Dobrze jednak, by znalazły się na każdym dachu.

Śmierć dekarza wskutek upadku z dachu - Upadek do niezabezpieczonego otworu

Branża
W większości przyczyny wypadków dają się sprowadzić do kilku przyczyn. Są to: nieużywanie środków ochrony osobistej i grupowej oraz prowadzenie prac niebezpiecznych bez odpowiedniego nadzoru. Wszystkie te czynniki zaistniały w niżej opisanym przypadku.

Śmiertelny upadek z dachu - Przyczyna śmierci: brak zabezpieczeń

Branża
Budowa, jakich w Polsce tysiące. Sytuacja, jaka na niej zaistniała, także typowa – dekarze pracujący na dachu bez żadnych zabezpieczeń, chwalący się swoim zawodowym doświadczeniem i wprawą. Niestety w tym przypadku praca skończyła się tragicznie.

‹‹‹ poprzednia123następna ›››