Strona główna | Materiały akcesoria dachowe
‹‹‹ poprzednia1011121314151617181920następna ›››

Akcesoria dachowe Wentop. Taśmy kalenicowe wentylacyjno-uszczelniające

Technika
Akcesoria dachowe są nieodzownym składnikiem dachów z pokryciem cementowym, ceramicznym oraz blaszanym – służą do prawidłowej wentylacji i izolacji dachów. Producentem takich wyrobów jest firma Wentop Akcesoria Dachowe, posiadająca w swojej ofercie m.in. taśmy kalenicowe wentylacyjno-uszczelniające.

Historyczne akcesoria dachowe Gąsiory

Branża
Kłopotliwe krycie kalenic i grzbietów dachów kamiennych i ceramicznych rozwiązano na przestrzeni ubiegłych tysiącleci za pomocą specjalnych dachówek, zwanych gąsiorami. W Grecji kalenice nakrywano gąsiorami, które miały kształt zagiętych na obie połacie dachowe dachówek nakrywających ich styki. W Rzymi...

Moduły solarne na blachę trapezową

Przegląd techniczny
Centrosolar AG zaprojektowała nowy sposób instalowania cienkowarstwowych modułów solarnych TF Multi Professional. Umożliwia on montaż wielkopowierzchniowych modułów na dachach pokrytych blachą trapezową (dotąd ich układanie było możliwe jedynie na dachach izolowanych membranami z tworzyw sztucznych).

Historyczne akcesoria dachowe. Gąsiory początkowe

Branża
Współczesne gąsiory początkowe mają charakter wybitnie użytkowy, tj. po prostu zabezpieczają otwór na początku kalenicy. Dzieje się tak z powodów głównie ekonomicznych, chociaż producenci na życzenie oferują ozdobne elementy. Jednak nie mogą się one równać z gąsiorami sprzed wieku.

Nowe akcesoria dachowe

Technika
Pomimo posiadania najszerszej oferty akcesoriów dachowych firma IVT stale pracuje nad rozwojem dotychczasowych oraz nowych produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania pokrycia dachowego. W roku 2011 oferta została poszerzona o nowe produkty, które chcielibyśmy pokrótce przybliżyć.

Historyczne akcesoria dachowe: trójniki metalowe i ceramiczne

Branża
W połowie XIX w. na wsi śląskiej upowszechnił się dach naczółkowy, znany wcześniej w budownictwie miejskim. Połączenie naczółka z kalenicą wymagało dodatkowego zabezpieczenia, a więc stworzenia elementu przykrywającego styk gąsiorów naczółkowych z kalenicowymi. Nasadzano przy tego typu dachach na to...

Samobieżne pomosty robocze Leguan

Technika
Firma Leguan Lifts była pierwszym producentem, który w roku 1994 wprowadził na rynek samobieżne pomosty robocze wyposażone w wysięgniki, obecnie powszechnie nazywane „spider lifts”. Podnośniki Leguan charakteryzują się uniwersalnością zastosowania, dużymi zdolnościami manewrowymi oraz prostotą...

Trwałe uszczelnienia dachowe. Płynne tworzywo sztuczne Triflex ProTect

Technika
System uszczelniający Triflex ProTect został zaprojektowany specjalnie do stosowania na płaskich i pochyłych powierzchniach dachowych. System gwarantuje długotrwałą szczelność, wysoką odporność na wpływ czynników atmosferycznych, elastyczność oraz wytrzymałość.

Design z najwyższej półki

Przegląd
Świetlik tunelowy to produkt umożliwiający doprowadzenie światła dziennego do pomieszczeń, w których nie ma możliwości zamontowania okien.

Historyczne akcesoria dachowe: dachówki wentylacyjne

Branża
W katalogach różnych producentów ceramiki budowlanej występuje ogrom na różnorodność kształtów, zwłaszcza wśród dodatkowych akcesoriów niezbędnych przy wykańczaniu pokryć dachowych. Należą do nich dachówki wentylacyjne, produkowane w niewielkich ilościach i posiadające unikalny wygląd, typowy dla...

‹‹‹ poprzednia1011121314151617181920następna ›››