Strona główna | Porady eksperta
‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Przegląd
Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właściciel i i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym.

Remont dachu zgodnie z prawem

Branża
Drobne naprawy pokrycia nie wymagają zgłoszenia, jeżeli jednak planujemy generalny remont dachu, pamiętajmy o dopełnieniu wszelkich formalności.

Możliwość odstąpienia od umowy o roboty budowlane

Branża
Możliwość odstąpienia od umowy o roboty budowlane jest tematem niezwykle ważnym praktycznie. Właściwie na każdej większej inwestycji występuje potrzeba złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy przez któregoś z uczestników procesu inwestycyjnego. Możliwość odstąpienia od umowy jest również tem...

Czy i kiedy odśnieżać dach?

Technika
Obciążenie dachów śniegiem jest jednym z podstawowych oddziaływań środowiskowych na budynki i jako obciążenie zmienne ma zazwyczaj decydujące znaczenie w ustalaniu obciążenia statycznego dachów.

Jaki dach najskuteczniej ochroni przed hałasem?

Przegląd
Normy prawne stanowią, że dopuszczalny poziom dźwięku przenikającego do mieszkania z zewnątrz nie może przekraczać 40 dB w ciągu dnia oraz 30 dB w porze nocnej.

Prezydent podpisał ważną ustawę

Branża
6 listopada br. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podpisał ustawę z dnia 12 października 2012 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi.

Odstąpienie a wypowiedzenie umowy

Branża
Prawo polskie nie zna sformułowania „zerwanie umowy”, ale zapewnia kontrahentowi inne możliwości, które pozwalają na rezygnację z umowy. Są to: wypowiedzenie umowy i odstąpienie od umowy. Mimo zbliżonego znaczenia w języku potocznym, z prawnego punktu widzenia pojęcia te są różne. Dlatego...

Poradnik montażu blachodachówki modułowej

Technika
Blachodachówka modułowa, dzięki specjalnemu profilowaniu, tworzy bardzo efektowne pokrycie, a jednocześnie jest lekka i szybka w montażu. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku konstrukcji niektórych budynków.

Nowelizacja prawa dotyczącego budowlańców. Sprawdź!

Branża
Na początku października br. Senat Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi.

Zamówienia publiczne - atrakcyjna forma pozyskiwania zleceń

Branża
Dla przedsiębiorców niezwykle ważne jest korzystanie z dobrodziejstw zamówień publicznych i poszerzanie portfela klientów o jednostki sektora finansów publicznych czy też o inne podmioty, dysponujące środkami budżetowymi i zobowiązane do udzielania zamówień w trybie ustawy Prawo zamówień publicznyc...

‹‹‹ poprzednia12345678910następna ›››