Strona główna | Branża
‹‹‹ poprzednia345678910111213następna ›››

Ryszard Florek Polskim Przedsiębiorcą 2015

Przegląd
Ryszard Florek, właściciel i prezes firmy Fakro – światowego wicelidera w produkcji okien dachowych, został wybrany Polskim Przedsiębiorcą 2015 roku w kategorii Eksporter w I edycji Konkursu zorganizowanego przez Gazetę Polską Codziennie.

XII Dni Dekarza w ŚSD

Przegląd
Dekarze ze Śląskiego Stowarzyszenia Dekarzy obchodzili po raz XII swoje święto. W tym roku Dni Dekarza odbyły się 3 września. Dekarze wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście bawili się w Ośrodku Agroturystycznym w Krzykawce.

Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy: podwójne złoto Polaków

Branża
W ciągu 3 dni zmagań młodzi dekarze rywalizowali w kategoriach: dach metalowy, dach stromy i dach płaski. W dwóch pierwszych konkurencjach wygrały ekipy z Polski. W kategorii dach płaski zwyciężyli Szwajcarzy.

130 lat firmy Bosch

Przegląd
130 lat temu, w listopadzie 1886 r. powstała firma Bosch. Początkowo zatrudniała dwóch pracowników, a w roku 1892 otarła się o bankructwo.

Obniżony montaż okien dachowych Roto - dlaczego warto?

Technika
Harmonijne licowanie okien i dachu robi ogromne wrażenie. Tym bardziej, że za walorami wizualnymi kryją się konkretne korzyści.

Nowe brzeszczoty Bosch do zastosowań specjalnych

Przegląd techniczny
Wytrzymałe brzeszczoty Bosch z węglików spiekanych do zastosowań specjalnych wyróżnia nawet 20 razy dłuższa żywotność w porównaniu do brzeszczotów bimetalowych.

130 lat doświadczenia w produkcji dachówek ceramicznych. Rozmowa z Dyrektorem Działu Sprzedaży Creaton Polska, Mark...

Branża
Polacy polubili dachówki wielkoformatowe w ciemnych kolorach. Największą w Polsce ofertę modeli dachówek ceramicznych w szerokiej gamie kolorystycznej posiada marka Creaton. Trzy z nich produkowane są w najnowocześniejszej w Europie fabryce dachówek ceramicznych w Widziszewie pod Poznaniem.

Międzynarodowe Forum Architektury SHARE Warszawa

Przegląd
Międzynarodowe Forum Architektury SHARE Warszawa 2016 odbędzie się 11 października w hotelu Marriott. Honorowy patronat nad wydrzeniem objęła Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP), partnerem merytorycznym jest Stowarzyszenia DAFA, a patronem medialnym miesięcznik DACHY.

Koma dba o środowisko

Przegląd
Zdajemy sobie sprawę z ograniczeń środowiskowych związanych z naszą działalnością i zobowiązujemy się do racjonalnego wykorzystywania zasobów naturalnych Ziemi, ograniczania i kontrolowania negatywnego wpływu na środowisko i promowania recyklingu odpadów.

Fakro kuźnią patentów

Przegląd
11 sierpnia br. na łamach „Dziennika Gazeta Prawna” został opublikowany ranking podmiotów, które zgłosiły najwięcej patentów i wzorów użytkowych w 2015 roku. Fakro jest pierwszą firmą, która znalazła się na liście. Wyprzedziły ją jedynie prestiżowe uczelnie wyższe oraz insty...

‹‹‹ poprzednia345678910111213następna ›››