Strona główna | DACH - krok po krokuZakładkowy montaż maskownicy w systemie Galeco BEZOKAPOWY

Zakładkowy montaż maskownicy w systemie Galeco BEZOKAPOWY

System Galeco BEZOKAPOWY to innowacyjny system rynnowy dedykowany  do montażu w ociepleniu budynków, które nie posiadają tradycyjnego okapu. Takie rozwiązanie pozwala naturalnie wkomponować rynny w bryłę budynku całkowicie zakrywając rynny i rury spustowe.


Jedynym widocznym elementem systemu jest maskownica, której kolor dobierany jest to pokrycia dachowego lub elewacji. Specjalnie zaprojektowany hak doczołowy posiada zamki w dolnej części, dzięki czemu można zatrzasnąć w nim maskownicę. Element ten można zdjąć w dowolnym momencie w celu przeprowadzenia prac konserwatorskich rynien.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wykonawców, którzy montują systemy rynnowe, Galeco unowocześniło profil maskownicy, co znacznie ułatwia montaż i demontaż tej części systemu.


Nowa maskownica została wyposażona w specjalnie wystające „listki zakładkowe” z jednej strony elementu , które umożliwiają wsuniecie jednej maskownicy w drugą, bez konieczności przycinania rogów.


Maskownica jest ostatnim elementem w procesie montażu systemu Galeco BEZOKAPOWY, dlatego zakładamy ją wówczas, kiedy poziom rynnowy jest już stabilnie zamontowany. W tym celu zakładamy dwie maskownice na rynnę, a następnie zatrzaskujemy je w dolnej części na zamki haków.


Następnie dosuwamy jedną maskownicę do drugiej uzyskując gładkie połączenie pomiędzy dwoma elementami, które z daleka jest niewidoczne i wygląda estetycznie. Wystające „listki zakładkowe” na skrajnie położonej maskownicy przycinamy ręcznym brzeszczotem.
W sprzedaży może  funkcjonować jeszcze poprzednia wersja maskownicy bez „listków zakładkowych”, którą należy montować w nieco inny sposób.


Dolny róg pierwszej maskownicy należy przyciąć pod kątem 20°, następnie nałożyć maskownicę na rynnę i zatrzasnąć ją w dolnej części na zamki haków.


Następnie na rynnę nakładamy drugą maskownicę i zatrzaskujemy ją w dolne zamki haków jednocześnie nasuwając ją na nacięcie pierwszej maskownicy.


Na koniec dosuwamy drugą maskownicę na pierwszą, aby całkowicie zakryć nacięcie.

Źródło i zdjęcia: Galeco

CZYTAJ WIĘCEJ

Bezokapowa szczelność - nie ma czego się obawiać...
Myślisz rynna, widzisz innowacje. Rynny bezokapowe oraz łańcuchy zamiast odpływówDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się