Znani architekci wnętrz oraz projektanci wnętrz z 7 krajów na GIS Kraków
GIS Międzynarodowa Expo Konferencja poświęcona Architekturze wnętrz i Projektowaniu Wnętrz odbędzie się 15 i 16 lutego 2016 r. w Hotelu Sheraton w Krakowie.
Międzynarodowa Expo Konferencja Architektury GIS przedstawia najlepsze przykłady dobrych praktyk, obszernie kreatywne projekty z takich dziedzin jak:architektura wnętrz i design przestrzeni edukacjonalnej i kulturalnej, przestrzeni służby zdrowia, przestrzeni użyteczności publicznej-hotele, restauracje, bary oraz biurowce. Expo konferencja jest skierowana do architektów, projektantów wnętrz, projektantów oświetlenia, wykonawców, deweloperów i innych firm działających w tej branży.
Wysokokreatywne projekty architektury i projektowania wnętrz z 7 krajów na GIS
Program konferencji GIS Kraków w dniach 15 i 16 lutego 2016 r. uwydatnia design budynków, który zapoczątkuje nowy sposób myślenia w środowiskach społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i środowiskach pracy.

Speakerzy zaproszeni na międzynarodową expo konferencję GIS Kraków to najbardziej kreatywne i wielodyscyplinarne umysły działające w tej branży, wysoko nagradzani uczestnicy ostatnich edycji międzynarodowych konkursów architektury i projektowania wnętrz.
GIS Kraków oferuje dwa dni prezentacji, networking-u i inspiracji oraz prelekcji architektów i projektantów z 7 krajów: U.S.A., Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Thailandii i Polski.
Wysoko nagradzani architekci i projektanci z najlepszych biur na świecie będą się dzielić swoim doświadczeniem i wiedzą podczas ich prelekcji mających na celu stałe szkolenie i podnoszenie kwalifikacji polskich profesjonalistów z audytorium.

Wśród znanych architektów i projektantów wnętrz których będzie można spotkać na GIS Kraków, w plenarnej sesji tematycznej konferencji zaprezentuje się trech prelegentów: arch. Makoto NAKAYAMA (NAKAYAMA ARCHITECTS, JAPAN), zdobywca głównej nagrody na 2015 World Architecture Festival - kategoria Office; projektant wnętrz Nunthanut AMORNPUN (HYPOTHESIS DESIGN Agency, THAILAND), zdobywca głównej nagrody na edycji z 2015 r. Inside World Festival of Interiors - kategoria Bar and restaurants; Colin BALL (BDP-Building Design Partnership Ltd, UK), nagrodzony na 2015 LIGHTING DESIGN AWARDS - wysoko ceniony, czołowy projektant o międzynarodowej sławie i uznaniu, mający osiemnaście lat doświadczenia w architekturze.

Neil KNOWLES (ELEKTRA LIGHTING DESIGN, UK), jeden z liderów światowych w projektowaniu oświetlenia dla budynków hotelowych, mający ponad 100 zakończonych projektów hoteli i projektów on site w 13 krajach, który podzieli się swoją wizją o tym jak błyszczeć w Hotelarstwie. Carlo BERARDUCCI (BERARDUCCI ARCHITECTURE, ITALY) również przedstawi na GIS Kraków jeden ze swoich najnowszych projektów, który zdobył międzynarodowe zainteresowanie, Zen Sushi Restaurant, zdobywca głównej nagrody w 2015 r. na “BAR-RISTORANTI-HOTEL DAUTORE”, finalista na 2015 Inside World Festival of Interiors oraz na 2015 LEAF Awards, oba w kategorii Restaurant. Swoją obecność na GIS Kraków również potwierdził inny zdobywca nagrody na LEAF Awards, w kategorii refurbishment of the Year – francuskie biuro CoCo architecture, reprezentowane przez arch. Claudia STAUBMANN, która będzie mówić na GIS o projekcie Bibliotheque Intercommunale de Gourdon (BIG), podczas sesji tematycznej poświęconej projektom Kulturalnym i Edukacyjnym.
15 lutego GIS Kraków uruchamia międzynarodową debatę
Obok zagranicznych, międzynarodowych speakerów zaproszonych, na GIS będą również obecni jedni z najbardziej cenionychspółczesnych architektów polskich, którzy przedstawią swój punkt widzenia na międzynarodowej debacie, zorganizowanej 15 lutego, na temat: “Czy zawód architekta wnętrz powinien być regulowany?”.
W dniach 15 i 16 lutego, uczestnicy i publiczność będą mieli okazję spotkać prelegentów, zaproszonych architektów i projektantów wnętrz z Krakowa i innych regionów Polski, między innymi arch. Borys CZARAKCZIEW (GPP Grupa Projektowa sp. z o.o., członek zarządu i osoba odpowiadająca za sprawy zagraniczne w Krajowej Izbie Polskich Architektów);
arch. Krzysztof INGARDEN (INGARDEN & EWY ARCHITECTS), zdobywca w 2015 r. The Plan Awards-Business, Merit Award i A-Design Platinum Award; Bolesław STELMACH (STELMACH I PARTNERZY BIURO ARCHITEKTONICZNE SP. Z O.O), który otrzymał w 2015 r od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Order Polonia Restituta za znakomite osiągnięcia w dziedzinie architektury.
"Wierzymy w poczucie miejsca i w rozwój zrównoważonych społeczeństw, w podejście do designu, które ma na uwadze i troskliwie się wpisuje w lokalne kultury, utrwalone wzory stylu życia i języki architektoniczne zarówno lokalnie jak i międzynarodowo.Prelegenci zaproszeni na naszych międzynarodowych expo konferencjach GIS koncentrują się na zmniejszeniu luki pomiędzy designem a codziennym życiem; w swoich projektach nigdy nie zapominają o ludziach, którzy używają tych budynków, społeczeństwach, którym służą i spuściźnie, która po nich zostaje" - podkreślili przedstawiciele organizatorów.
GIS Kraków (tematyczna konferencja architectury wnętrz i projektowania wnętrz) jest jedną z serii tematycznych międzynarodowych expo konferencji GIS, organizowanych w 2016 r. przez ABplus Events w Polsce, Rumunii i na Węgrzech, obok INGLASS (architektura i inżynieria szkła), LAUD (architektura krajobrazu oraz urbanistyka), RIFF (architektura pokryć dachowych,izolacji oraz elewacji). ABplus Events ma 20 lat doświadczenia w organizowaniu wydarzeń dla architektów i deweloperów i jest aktywna na polskim rynku poprzez międzynarodowe wydarzenia architektoniczne od 2014 r., te wydarzenia zgromadziły do tej pory ponad 900 architektów obecnych w audytorium wraz z prelegentami z Polski i 30 innych krajów.
Zapraszamy na nasz portal społecznościowy share-architects.com, żeby poznać najnowsze informacje o naszych wydarzeniach dla architektów i deweloperów w Polsce w 2016 r.! Dodatkowe informacje dostępne są również na www.iegis.eu
Źródło i zdjęcia: www.iegis.eu, Ken Goshima
Data publikacji: 2015-12-16
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Warsztaty RHEINZINK Tour 2009/2010 - Podsumowanie
Jak to na Mistrzostwach było?
Budma 2008
Ogólnopolski Salon Dekarski
Opolskie Stowarzyszenie Dekarzy, Blacharzy i Cieśli. Skąd przychodzimy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania