Strona główna | BranżaZnani architekci wnętrz oraz projektanci wnętrz z 7 krajów na GIS Kraków

Znani architekci wnętrz oraz projektanci wnętrz z 7 krajów na GIS Kraków

GIS Międzynarodowa Expo Konferencja poświęcona Architekturze wnętrz i Projektowaniu Wnętrz odbędzie się 15 i 16 lutego 2016 r. w Hotelu Sheraton w Krakowie.


Międzynarodowa Expo Konferencja Architektury GIS
przedstawia najlepsze przykłady dobrych praktyk, obszernie kreatywne projekty z takich dziedzin jak:architektura wnętrz i design przestrzeni edukacjonalnej i kulturalnej, przestrzeni służby zdrowia, przestrzeni użyteczności publicznej-hotele, restauracje, bary oraz biurowce. Expo konferencja jest skierowana do architektów, projektantów wnętrz, projektantów oświetlenia, wykonawców, deweloperów i innych firm działających w tej branży.

Wysokokreatywne projekty architektury i projektowania wnętrz z 7 krajów na GIS

Program konferencji GIS Kraków w dniach 15 i 16 lutego 2016 r. uwydatnia design budynków, który zapoczątkuje nowy sposób myślenia w środowiskach społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i środowiskach pracy.


Speakerzy zaproszeni na międzynarodową expo konferencję GIS Kraków to najbardziej kreatywne i wielodyscyplinarne umysły działające w tej branży, wysoko nagradzani uczestnicy ostatnich edycji międzynarodowych konkursów architektury i projektowania wnętrz.

GIS Kraków oferuje dwa dni prezentacji, networking-u i inspiracji oraz prelekcji architektów i projektantów z 7 krajów: U.S.A., Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Thailandii i Polski.

Wysoko nagradzani architekci i projektanci z najlepszych biur na świecie będą się dzielić swoim doświadczeniem i wiedzą podczas ich prelekcji mających na celu stałe szkolenie i podnoszenie kwalifikacji polskich profesjonalistów z audytorium.


Wśród znanych architektów i projektantów wnętrz których będzie można spotkać na GIS Kraków, w plenarnej sesji tematycznej konferencji zaprezentuje się trech prelegentów: arch. Makoto NAKAYAMA (NAKAYAMA ARCHITECTS, JAPAN), zdobywca głównej nagrody na 2015 World Architecture Festival - kategoria Office; projektant wnętrz Nunthanut AMORNPUN (HYPOTHESIS DESIGN Agency, THAILAND), zdobywca głównej nagrody na edycji z 2015 r. Inside World Festival of Interiors - kategoria Bar and restaurants; Colin BALL (BDP-Building Design Partnership Ltd, UK), nagrodzony na 2015 LIGHTING DESIGN AWARDS - wysoko ceniony, czołowy projektant o międzynarodowej sławie i uznaniu, mający osiemnaście lat doświadczenia w architekturze.


Neil KNOWLES (ELEKTRA LIGHTING DESIGN, UK), jeden z liderów światowych w projektowaniu oświetlenia dla budynków hotelowych, mający ponad 100 zakończonych projektów hoteli i projektów on site w 13 krajach, który podzieli się swoją wizją o tym jak błyszczeć w Hotelarstwie. Carlo BERARDUCCI (BERARDUCCI ARCHITECTURE, ITALY) również przedstawi na GIS Kraków jeden ze swoich najnowszych projektów, który zdobył międzynarodowe zainteresowanie, Zen Sushi Restaurant, zdobywca głównej nagrody w 2015 r. na “BAR-RISTORANTI-HOTEL DAUTORE”, finalista na 2015 Inside World Festival of Interiors oraz na 2015 LEAF Awards, oba w kategorii Restaurant. Swoją obecność na GIS Kraków również potwierdził inny zdobywca nagrody na LEAF Awards, w kategorii refurbishment of the Year – francuskie biuro CoCo architecture, reprezentowane przez arch. Claudia STAUBMANN, która będzie mówić na GIS o projekcie  Bibliotheque Intercommunale de Gourdon (BIG), podczas sesji tematycznej poświęconej projektom Kulturalnym i Edukacyjnym.

15 lutego GIS Kraków uruchamia międzynarodową debatę

Obok zagranicznych, międzynarodowych speakerów zaproszonych, na GIS będą również obecni jedni z najbardziej cenionychspółczesnych architektów polskich, którzy przedstawią swój punkt widzenia na międzynarodowej debacie, zorganizowanej 15 lutego, na temat: “Czy zawód architekta wnętrz powinien być regulowany?”.

W dniach 15 i 16 lutego, uczestnicy i publiczność będą mieli okazję spotkać prelegentów, zaproszonych architektów i projektantów wnętrz z Krakowa i innych regionów Polski, między innymi arch. Borys CZARAKCZIEW (GPP Grupa Projektowa sp. z o.o., członek zarządu i osoba odpowiadająca za sprawy zagraniczne w Krajowej Izbie Polskich Architektów);

arch. Krzysztof INGARDEN (INGARDEN & EWY ARCHITECTS), zdobywca w 2015 r. The Plan Awards-Business, Merit Award i A-Design Platinum Award; Bolesław STELMACH (STELMACH I PARTNERZY BIURO ARCHITEKTONICZNE SP. Z O.O), który otrzymał w 2015 r od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Order Polonia Restituta za znakomite osiągnięcia w dziedzinie architektury.

"Wierzymy w poczucie miejsca i w rozwój zrównoważonych społeczeństw, w podejście do designu, które ma na uwadze i troskliwie się wpisuje w lokalne kultury, utrwalone wzory stylu życia i języki architektoniczne zarówno lokalnie jak i międzynarodowo.Prelegenci zaproszeni na naszych międzynarodowych expo konferencjach GIS koncentrują się na zmniejszeniu luki pomiędzy designem a codziennym życiem; w swoich projektach nigdy nie zapominają o ludziach, którzy używają tych budynków, społeczeństwach, którym służą i spuściźnie, która po nich zostaje" - podkreślili przedstawiciele organizatorów.

GIS Kraków (tematyczna konferencja architectury wnętrz i projektowania wnętrz) jest jedną z serii tematycznych międzynarodowych expo konferencji GIS, organizowanych w 2016 r. przez ABplus Events w Polsce, Rumunii i na Węgrzech, obok INGLASS (architektura i inżynieria szkła), LAUD (architektura krajobrazu oraz urbanistyka), RIFF (architektura pokryć dachowych,izolacji oraz elewacji). ABplus Events ma 20 lat doświadczenia w organizowaniu wydarzeń dla architektów i deweloperów i jest aktywna na polskim rynku poprzez międzynarodowe wydarzenia architektoniczne od 2014 r., te wydarzenia zgromadziły do tej pory ponad 900 architektów obecnych w audytorium wraz z prelegentami z Polski i 30 innych krajów.

Zapraszamy na nasz portal społecznościowy share-architects.com, żeby poznać najnowsze informacje o naszych wydarzeniach dla architektów i deweloperów w Polsce w 2016 r.! Dodatkowe informacje dostępne są również na www.iegis.eu

Źródło i zdjęcia: www.iegis.eu, Ken Goshima
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się