Strona główna | BranżaFinał żeglarskiej przygody z firmą Fakro

Finał żeglarskiej przygody z firmą Fakro

VIII Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim dobiegły końca. Dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim sami uczestnicy. W tegorocznych Mistrzostwach wystartowała bowiem rekordowa liczba zawodników. Załogę dwudziestu dziewięciu jachtów stanowili producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych oraz reprezentanci firm związanych z branżą budowlaną.

Głównym organizatorem morskich regat, które w tym roku odbyły się w dniach 05-12.09.2015 r. w Chorwacji jest firma FAKRO. Znana nie tylko z produkcji najwyższej jakości okien dachowych, ale również z zamiłowania do sportu firma od lat angażuje się i wspiera wszelkie inicjatywy, które służą rozwojowi i promocji Polski.
 
"To największe wydarzenie branży budowlanej poza granicami naszego kraju" - skomentował Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu FAKRO. "Celem mistrzostw jest promowanie idei żeglarstwa oraz reprezentowanie Polski na międzynarodowej arenie zmagań sportowych. Regaty są również dobrą okazją do wymiany doświadczeń i integracji środowiska branżowego" - dodał.


Do Chorwacji zjechali przedstawiciele branży budowlanej z całej Polski. Zawodnicy przepłynęli ponad 100 mil morskich, wzięli udział w sześciu wyścigach regatowych. Uczestnikom Mistrzostw w pamięci zapadnie szczególnie ostatni, pożegnalny wieczór, podczas którego nagrodzono zwycięzców klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Regata Build Cup.

Na szczycie podium stanęła ekipa hurtowni budowlanej AR Skład z Góry Kalwarii dowodzona przez Sławomira Rybarczyka. Drugie miejsce zajęła firma Gala pod przewodnictwem Zbigniewa Rymsza. Na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci firmy Budex-Idealny Dach, ze sternikiem Jakubem Prasolik. Sukcesy świętowano przy uroczystej kolacji i koncercie szantowym Klejnotów Capitana.

Źródło i zdjęcia: Fakro

CZYTAJ WIĘCEJ

Prezes Fakro Ryszard Florek laureatem Nagrody Kisiela 2014
Architekci doceniają wsparcie techniczne Fakro
Firma Fakro wspiera ogólnopolską kampanię "Dobry Montaż"
Firma FAKRO ambasadorem polskiej gospodarki
Firma FAKRO na paryskich targach BATIMATDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się