Superdekarz Roku po raz ósmy
Branżowy program dla profesjonalistów pod nazwą Superdekarz pod raz ósmy wyłonił najlepszych dekarzy minionego roku. Podczas uroczystej Gali Superdekarz 2016, która miała miejsce w Hotelu Andel`s w Łodzi, poznaliśmy najlepszych dekarzy w poszczególnych regionach oraz w klasyfikacji ogólnopolskiej.
Gala Superdekarz, której patronem i inicjatorem jest marka Braas, to finał wielomiesięcznej rywalizacji kilkuset wykonawców dachów z Polski.
Gala Superdekarz, której patronem i inicjatorem jest marka Braas, to finał wielomiesięcznej rywalizacji kilkuset wykonawców dachów z Polski.

Superdekarze 2016: Rafał Szczepański (I), Daniel Czarnecki (II), Jerzy Orłowski (III) w towarzystwie mistrzów sportu – Szymona Ziółkowskiego, Mateusza Kusznierewicza i Tomasza Iwana oraz Grzegorza Baryckiego, prezesa Monier Braas (1. z lewej)
Poza zwycięzcami głównej kategorii ogólnopolskiej, statuetkę Superdekarzy Regionu 2016 odebrało dodatkowo 12 dekarzy, najlepszych w poszczególnych częściach kraju.
Superdekarz Roku 2016
III. Rafał Szczepański, Rafał Szczepański Ciesielstwo-Dekarstwo, Łódź
III. Daniel Czarnecki, Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Stargard Szczeciński
III. Jerzy Orłowski, Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce
Rafał Szczepański okazał się również liderem w dwóch kategoriach: w ilości położonych dachówek płaskich Teviva Cisar oraz wykorzystaniu innych modeli dachówek wykonanych w nowoczesnej technologii Cisar. Najbardziej aktywnym debiutantem programu w roku 2016 okazał się Radosław Babich z Ciechanowa, a Mistrzem Systemów Dachowych – Marcin Seklecki z Gąbina.
W trakcie Gali na scenie pojawili się przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy: Michał Olszewski i Witold Boguszewski, którzy spontanicznie, poza scenariuszem wydarzenia, postanowili wręczyć specjalną nagrodę-prezent prezesowi Monier Braas Sp. z o.o. Grzegorzowi Baryckiemu. Tak się bowiem złożyło, że tego akurat dnia obchodził on 20. rocznicę zatrudnienia w firmie.
Wielokrotnie powtarzałem, że dekarze zapraszani na Galę swoimi umiejętnościami nie odstają w żaden sposób od wykonawców z innych krajów. Ta świadomość odbija się również w zmianie myślenia dekarzy o ich pracy – coraz więcej doskonałych fachowców przestaje walczyć za pomocą niskiej ceny, a podkreśla wysoką jakość wykonawstwa i materiałów służących do pokrycia dachów – powiedział Grzegorz Barycki – Przynależność do programu Superdekarz, a przede wszystkim obecność wśród finalistów, to prosty przekaz dla inwestorów, że mają do czynienia z najlepszymi wykonawcami dachów w naszym kraju!

Zwycięzcy regionalni w Regionie Wschód
Dekarsko-olimpijskie rekordy
Rok 2016 rok w programie upłynął pod hasłem „bicia olimpijskich rekordów”. Rywalizacja dekarska (i ta na serio, i dla zabawy), nawiązywała do bieżących wydarzeń towarzyszących Igrzyskom Olimpijskim w Rio de Janeiro oraz Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej. Dlatego taktykę, umiejętności i wytrwałość w dążeniu do celu dekarzy docenili również goście specjalni tegorocznej Gali – olimpijczycy Mateusz Kusznierewicz i Szymon Ziółkowski oraz wieloletni członek reprezentacji Polski w piłce nożnej – Tomasz Iwan. To z ich rąk finaliści odebrali statuetki za osiągnięcia w minionym roku. Galę – z właściwą sobie elegancją – poprowadził Maciej Kurzajewski, zaś muzyczną atrakcją wieczoru był koncert Sylwii Grzeszczak.

Zwycięzcy regionalni w Regionie Zachód
Superdekarz z Certyfikatem
Ósma edycja programu Superdekarz zakończyła się 8 grudnia. Czynnie uczestniczyło w niej 725 dekarzy. Kluczowymi punktami programu były szkolenia produktowe oraz warsztaty podnoszące umiejętności komunikacyjne, a także powiększenie grona Certyfikowanych Dekarzy Braas. Posiadanie Certyfikatu jest synonimem wysokiej jakości wykonawstwa i obsługi klienta. To m.in. z najlepszymi wykonawcami związany jest rewolucyjny produkt, który planuje wkrótce wprowadzić marka Braas.
Nadchodzący rok zapowiada się na przełomowy na ogólnokrajowym rynku pokryć dachowych. Po latach pracy nad projektem, który przyniesie ogromne korzyści inwestorom oraz rekomendowanym przez nas wykonawcom, w końcu będziemy mogli wprowadzić na rynek zupełnie nową jakość! O szczegółach poinformujemy już niedługo – zapowiada Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas.

Prezentacja Gwarancji Systemowej przez Adama Ziółka, kierownika marketingu marki Braas
Gwarancja Systemowa
Przed wieczorną Galą dekarze oraz wszyscy goście zostali zaproszeni na teatralny spektakl p. „Depresja dekarza”. Zabawna „jednoaktówka” w obrazowy sposób omawiała problemy, z jakimi na co dzień mają do czynienia dekarze. Autorem scenariusza był doradca techniczny Monier Braas Przemysław Spych – tematyka dzieła była mu więc doskonale znana. Kolejne sceny wywoływały gorący aplauz widzów. Przedłużeniem przedstawienia była prezentacja 15-letniej Gwarancji Systemowej Braas. Obejmuje ona wszystkie „braasowskie” elementy pokrycia dachowego i akcesoria, bez rozróżniania, czy chodzi o folię, dachówkę czy taśmę wentylacyjną. Warunkiem jej uzyskania, poza koniecznością użycia oryginalnych komponentów, jest obowiązek pokrycia dachu przez Certyfikowanego Dekarza Braas.
Koncepcja wzbudziła żywe zainteresowanie obecnych i spowodowała żywą dyskusję jeszcze na sali. Przedstawiciele producenta usłyszeli sporo pomysłów, które z pewnością staną się podstawą wielu przemyśleń.
Więcej informacji na
www.superdekarz.pl
Źródło: Dachy, nr 2 (206) 2017
Data publikacji: 2017-03-27
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Warsztaty RHEINZINK Tour 2009/2010 - Podsumowanie
Jak to na Mistrzostwach było?
Budma 2008
Ogólnopolski Salon Dekarski
Opolskie Stowarzyszenie Dekarzy, Blacharzy i Cieśli. Skąd przychodzimy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania