Strona główna | BranżaRekord w szybkości montażu okna dachowego

Rekord w szybkości montażu okna dachowego


13 minut i 29 sekund – tak szybko Mistrzowie Dekarstwa zamontowali okno dachowe Velux.
               Drużyna, która ustanowiła Rekord Polski w montażu okna dachowego Velux na czas

Rekord został ustanowiony podczas największej imprezy w branży dachowej - 26. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy. Wydarzenie odbyło się w terminie od 26 do 28 października w Warszawie.
O złote medale w trzech konkurencjach walczyło 25 najlepszych ekip z 12 krajów świata. Polacy zwyciężyli w dwóch kategoriach: Dach stromy – tytuł otrzymali mistrzowie Polski, Dariusz Jurga, Tomasz Jurga i Oskar Snorek oraz Dach metalowy – zwyciężyli mistrzowie Polski, Kamil Muszyński, Artur Falkowski i Patryk Żukowski.

                   
Jedną z atrakcji 26. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy było ustawienie Rekordu Polski w montażu okna dachowego Velux na czas. W rywalizacji wzięły udział dwie drużyny – ekipa z firmy Usługi Ogólno-Budowlane Dariusz Tymiński oraz zespół z firmy Grupa Dekarska Kowalscy, Zbigniew Kowalski. Najlepszy wynik osiągnęła drużyna Dariusza Tymińskiego, która zamontowała okna dachowe Velux w czasie 13 minut i 29 sekund.

   


Dekarze udowodnili, że do perfekcji opanowali wymagającą sztukę montażu okna dachowego. Instalację przeprowadzili nie tylko sprawnie, ale przede wszystkim skutecznie, zgodnie ze sztuką i zalecaniami producenta
- podkreśla Jarosław Grzech, doradca techniczny w firmie Velux, który czuwał na przebiegiem konkursu. Emocjonującą rywalizację, relacjonował na żywo znany prezenter radiowy i telewizyjny, Filip Chajzer.

Firma Velux, jako Złoty Partner Reprezentacji Młodych Dekarzy oraz Złoty Partner Mistrzostw aktywnie zaangażowała się w organizację i finansowanie Mistrzostw. Przygotowano dla nich unikalne stoisko, które w ciągu zaledwie trzech dni przyciągnęło tłumy gości – dekarzy, architektów i przedstawicieli branży budowlanej. Odwiedzający mogli na żywo zobaczyć innowacyjne produkty firmy, m.in.: balkon dachowy Cabrio i okna do płaskiego dachu. Nie brakowało także atrakcji: konkursów z cennymi nagrodami, możliwości wykonania pamiątkowego zdjęcia w fotobudce i multimedialnych zabaw. Firma Velux od lat wspiera dekarzy w ich codziennej pracy i rozwoju biznesu, dlatego nie mogło nas zabraknąć na Mistrzostwach. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Takie spotkania są dla nas niezwykle inspirujące – ogromnie cenimy wiedzę i doświadczenie dekarzy, dzięki którym stale możemy ulepszać swoje produkty i przygotowywać ofertę dopasowaną do ich potrzeb - zaznaczył Krzysztof Wypych, dyrektor sprzedaży w firmie Velux.

 

Organizatorem 26. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Dekarzy (IFD).

Źródło: Velux
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się