Strona główna | BranżaPrzedłużenie certyfikatu BRE dla firmy Rheinzink

Przedłużenie certyfikatu BRE dla firmy Rheinzink

Brytyjski system oceny BREEAM "BRE Environmental Assessment Method" jest obecnie wiodącym i jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposobów certyfikacji budynków. Produkty firmy Rheinzink w postaci rolek i arkuszy otrzymały certyfikat BRE Global (British Research Establishment Ltd.) jako ekologiczne produkty budowlane.

Zarówno ocena EPD, jak i ten proces certyfikacji BRE opiera się na analizie cyklu życia materiału w systemie "cradle o grave". Oddziaływanie na środowisko przeprowadza się przeliczając "ekopunkty" na tonę materiału. Roczny wpływ mieszkańca Europy Zachodniej na środowisko naturalne równa się 100 ekopunktów.

Łączna ocena jest przeprowadzana na podstawie różnych elementów konstrukcyjnych, a więc wszystkich materiałów wymaganych do wykonania 1 m² dachu lub fasady razem. Transport, koszty użytkowania i konserwacji, trwałość budynku oraz niezbędne procesy wymagane przy jego utylizacji po okresie eksploatacji są brane pod uwagę przy obliczaniu jego wpływu na środowisko na podstawie 60-letniej obserwacji. Wynik jest przedstawiany w ekopunktach na m² i wyjaśniony w łatwych do interpretacji ocenach od A do E.

Pokrycia dachowe Rheinzink i okładziny elewacyjne wykonane w technologii rąbka stojącego mają przyznaną ocenę A. Te i inne oceny dla dachu i elementów elewacji w technologii Rheinzink można znaleźć w bazie produktów dostępnej bezpłatnie na stronie www.greenbooklive.com.

Źródło: Rheinzink

CZYTAJ WIĘCEJ

Obróbki komina z użyciem miękkiego cynku RHEINZINK
Taśmy uszczelniające rąbek stojący Rheinzink
AIR-Z(R) - mata strukturalna firmy RheinzinkDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Pod własnym dachem

Kiedy dekarzem zostaje ktoś, kto od zawsze marzył o własnym domu, można się spodziewać, że gdy uda mu się zrealizować to marzenie, jego dach będzie dopieszczony w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli dodatkowo człowiek ten jest pasjonatem swego fachu, jest prawie pewne, że będzie to dach niezwykły. Czytaj więcej