Strona główna | BranżaPiknik z więźbą - pokaz montażu prefabrykowanych więźb dachowych

Piknik z więźbą - pokaz montażu prefabrykowanych więźb dachowych

Pod egidą Loży Śląskiej Polskiej Federacji Blacharzy, Dekarzy i Cieśli i patronatem miesięcznika DACHY odbył się pokaz montażu prefabrykowanych tradycyjnych więźb dachowych. Jego organizatorami byli: Tomasz Piestrzyński (znany m.in. z dachu nagrodzonego w konkursie "Pochwal się dachem") oraz Adrian Jaksender. Wydarzenie miało miejsce 9 maja br. w miejscowości Rudniki k. Częstochowy.

Goście przybywali przez cały czas trwania imprezy (do godzin popołudniowych), niektórzy z całymi rodzinami. Każdy miał dla siebie atrakcje: przedszkolaki bawiły się na placu zabaw, a starsze pociechy aktywnie pomagały dorosłym w pracach ciesielskich. Dla głodnych były potrawy z grilla, który dymił przez cały czas trwania pikniku, czyniąc atmosferę jeszcze bardziej familiarną.

Uczestnicy instruktażu sami mogli wziąć udział w montażu więźby, co zresztą chętnie czynili. Drewno było już docięte, ale i tak skręcanie było pretekstem do żywych dyskusji, kto co robi i w jaki sposób.

Prezentacja nie miała sztywno ustalonego programu - zainteresowani mogli wejść i wyjść na teren pokazu w dowolnej chwili. Nie było też "wykładów z marketingu", czyli wystąpień przedstawicieli producentów, opowiadających o zaletach sprzedawanych przez siebie wyrobów. Tu każdy mógł w dogodnej dla siebie chwili porozmawiać z doradcami technicznymi, nie narażając się na reklamową indoktrynację. Inna sprawa, że goście to dekarze i cieśle z doświadczeniem, znający się na swojej branży i nie dający sobie wepchnąć przysłowiowego kota w worku. Wiedzą, o co pytać i na co zwrócić uwagę. Ale reprezentanci producentów niezwykle sobie cenią takie spotkania, bo gromadzą cenne spostrzeżenia, które następnie przekazują do swoich central.

W trakcie montażu oraz po jego zakończeniu goście mogli pobawić się elektronarzędziami prezentowanymi przez firmę Elima, poznali siłę wkrętów Wurth, mogli zapoznać się z technologią rąbka stojącego oraz blachą firmy Rheinzink, produktami firmy Kronoplast, ofertą firmy BlokBlach, promocjami okien Fakro oraz technologią firmy Steico prezentowaną przez firmę Korner.
Był czas na omówienie najnowszych wydarzeń w branży i na rynku budowlanym, na wymianę doświadczeń między wykonawcami. Wszystko w luźnej, niezobowiązującej atmosferze.
 
Jak mówi Tomasz Piestrzyński: "Piknik udał nam się nadzwyczajnie. Kilkudziesięcioosobowa frekwencja, świetna pogoda i bezproblemowy przebieg ucieszyły nas niezmiernie. Sponsorzy także byli zadowoleni, mieli okazję posłuchać opinii o swoich wyrobach bezpośrednio od ludzi, którzy mają z nimi do czynienia na co dzień, i to w praktyce. I tak myśleliśmy, żeby pokaz montażu więźby był wydarzeniem cyklicznym, ale powodzenie imprezy tylko nas w tym utwierdziło - to dobra wróżba na przyszłość. DACHY na pewno dowiedzą się o naszych planach z odpowiednim wyprzedzeniem".

Fotorelacja:
Autor i zdjęcia: Tomasz Piestrzyński
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się