Strona główna | BranżaOkna ISO I3 oraz ISO I6 Okpol nagrodzone w konkursie Topten Okna 2017

Okna ISO I3 oraz ISO I6 Okpol nagrodzone w konkursie Topten Okna 2017

Współczesna architektura stawia przed producentami materiałów budowlanych coraz większe wymagania - zarówno technologiczne, jak i estetyczne. Dlatego podstawą pełnoprawnego partycypowania w branży jest nieustanny rozwój - zwłaszcza w kontekście rozszerzania oferty, udoskonalania poszczególnych produktów, a także efektywnego reagowania na zmieniające się potrzeby inwestorów i wymagania rynku. Takie podejście do projektowania zostało docenione przez Kapitułę konkursu Topten 2017, która wyróżniła okna ISO I3 oraz ISO I6 Okpol w kategorii "okna dachowe".

Odbywający się co roku konkurs Topten ma na celu wyłonienie najlepszych rozwiązań pod względem efektywności energetycznej, dostępnych na polskim rynku budowlanym. Fundament  plebiscytu stanowi niezależna i bezstronna ocena stolarki, oparta na przeanalizowaniu deklarowanych parametrów technicznych, potwierdzonych przez badania wykonane w renomowanych, akredytowanych jednostkach badawczych. W efekcie otrzymujemy aktualne kompendium wiedzy pozwalające inwestorom, projektantom oraz audytorom energetycznym na wybór produktów, które sprostają zmieniającym się Warunkom Technicznym w polskiej branży budowlanej.


W tym roku firma Okpol została nagrodzona podwójnie. Na wyróżnienie zasłużyły dwa efektywne energetycznie rozwiązania - okno obrotowe ISO I3, w którym współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wynosi 0,93 W/m²K, a w przypadku szyby jest to wartość na poziomie 0,5 W/m²K, oraz okno ISO I6 o parametrach Uw=1,0 W/m²K oraz Ug=0,7 W/m²K, co plasuje je w czołówce rozwiązań przygotowanych na kolejne nowelizacje przewidziane w roku 2020. Oba okna stanowią doskonałe uzupełnienie nowoczesnego, energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa.

"Wyróżnienie tytułem Topten 2017 to dla nas zaszczyt i potwierdzenie dobrze obranej drogi rozwoju naszej Firmy" - podkreśla Marcin Demski, ekspert firmy Okpol. "Projektując poszczególne rozwiązania dążymy nie tylko do uzyskania najlepszych parametrów technicznych - dbamy również o walory estetyczne, gdyż wierzymy, że tylko takie połączenie obu wartości może dać zadowalający efekt - zarówno nas, jako producenta, jak i decydującego się na zakup inwestora. Jednocześnie dziękujemy naszym pracownikom, bez których wiedzy i zaangażowania żaden sukces nie byłby możliwy, a także Jury Plebiscytu za zauważenie wkładu Okpol w rozwój współczesnego budownictwa"  - dodaje Marcin Demski.

Źródło i zdjęcie: Okpol
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Pod własnym dachem

Kiedy dekarzem zostaje ktoś, kto od zawsze marzył o własnym domu, można się spodziewać, że gdy uda mu się zrealizować to marzenie, jego dach będzie dopieszczony w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli dodatkowo człowiek ten jest pasjonatem swego fachu, jest prawie pewne, że będzie to dach niezwykły. Czytaj więcej