Strona główna | BranżaNamysłowianie zaproszeni do fabryki okien dachowych Velux

Namysłowianie zaproszeni do fabryki okien dachowych Velux

W sobotę 24 czerwca mieszkańcy Namysłowa i okolic będą mogli wybrać się na wycieczkę do fabryki okien dachowych VELUX. Poznają z bliska proces produkcji, jak również warunki i specyfikę pracy w zakładzie. Osoby zainteresowane pracą poznają szczegóły dotyczące aktualnych wakatów i warunków zatrudnienia.

Spotkania mieszkańców Namysłowa w fabryce Velux stały się już tradycją. Najbardziej zainteresowani zwiedzaniem są najczęściej rodziny, dzieci i znajomi pracowników. Fabrykę Velux przy ul. Oleśnickiej 12 będzie można zwiedzać w sobotę 24 czerwca w godzinach od 10.00 do 14.00. Warto zarezerwować sobie około godzinę na spacer po rozległym terenie. Na specjalnie przygotowanym stoisku przedstawicielki działu personalnego będą udzielać informacji o aktualnych ofertach pracy, warunkach zatrudnienia i odpowiedzą na wszystkie pytania związane z pracą w fabryce Velux w Namysłowie.

"Chcemy przybliżyć mieszkańcom nasz zakład, a przy okazji dać możliwość rodzinom na poznanie miejsca pracy swoich bliskich. Jesteśmy częścią namysłowskiej społeczności już od 14 lat i zatrudniamy obecnie ponad 800 osób. Takie spotkania to również doskonała okazja, aby przekonać się jak działamy, na przykład pod kątem przyszłej pracy. Zapraszamy wszystkich wraz dziećmi" - mówi Krystian Żurek dyrektor fabryki Velux w Namysłowie.


Firma Velux jest jednym z największych pracodawców w regionie i również bardzo cenionym.Każdy z pracowników zarówno biurowych, jak i produkcyjnych ma zapewniony bogaty pakiet socjalny, w tym: prywatną opiekę medyczną, dopłatę do zajęć sportowych, dofinansowane ciepłe obiady, a także możliwość uczestnictwa w szkoleniach podwyższających umiejętności zawodowe czy kursach języka angielskiego. Firma dba również o zdrowie pracowników oraz promocję zdrowego stylu życia oferując codzienną porcję witamin w postaci owoców czy wspierając udział pracowników w imprezach sportowych w całej Polsce, jak np. Bieg Europejski w Gnieźnie czy doroczny Bieg Namysłowian. Ważna jest również atmosfera pracy, stąd organizowanie wspólnych wyjazdów na wycieczki w ciekawe miejsce w Polsce i zagranicą, jak również świętowanie z pracownikami okrągłych rocznic zatrudnienia - 10 i 15 lat.

Fabryka przywiązuje szczególną wagę do bezpieczeństwa pracy i od kilku lat prowadzi działania mające na celu ograniczenie wypadków przy pracy do zera, za co została doceniona nagrodą przez Państwową Inspekcję Pracy w Opolu. Dba również o jakość i innowacyjne rozwiązania zarówno w procesie produkcyjnym, jak i zarządzaniu. Pracownicy zachęcani są do zgłaszania usprawnień w zakresie produkcji i BHP, a najlepsze z nich są nagradzane oraz wprowadzane w życie.

"Warto również dodać, iż w zakładzie prężnie działa Fundacja pracownicza, która wspiera pracowników w trudnych sytuacjach życiowych, np. w finansowaniu specjalistycznego leczenia pracownika lub członków najbliżej rodziny, a także pomaga w dofinansowaniu edukacji dzieci i młodzieży. Pracownicy są również dumni z tego, że część środków przeznaczana jest na wsparcie różnych lokalnych instytucji czy projektów, które służą wszystkim mieszkańcom Namysłowa" - mówi Sylwia Dziubdzińska dyrektor personalna w fabryce Velux w Namysłowie.

W ubiegłym roku dzięki dotacji Fundacji Namysłów otrzymał 85 tys. zł na rewitalizację skweru i budowę placu zabaw u zbiegu ulic Stanisława Dubois, Bolesława Chrobrego i 3 Maja. Plac. Prace już się rozpoczęły, w czym ochoczo pomagała grupa pracowników namysłowskiej fabryki. W latach 1991-2016 Fundacja przeznaczyła ponad 1,85 mln zł na wsparcie działalności typu non-profit na terenach zlokalizowanych w pobliżu zakładów produkcyjnych Velux. Około jedna trzecia tych środków została przekazana na realizacje projektów w Namysłowie.

Fabryka okien i kołnierzy Velux to jeden z największych zakładów produkcyjnych w Namysłowie, który rozpoczął swoją działalność w 2003 roku. W ciągu ostatnich 5 lat Grupa Velux i spółki siostrzane zainwestowały w sumie ponad 583 mln zł w modernizację i rozwój produkcji w polskich zakładach. Duża część tych inwestycji dotyczyła modernizacji i rozbudowy fabryki w Namysłowie, dzięki czemu obecnie są tu produkowane nowoczesne, energooszczędne okna Nowej Generacji. Ostatnia inwestycja, dotycząca budowy nowej hali produkcyjno-magazynowej, wpłynęła na powiększenie zakładu, zwiększenie efektywności produkcji oraz wzrost zatrudnienia. Na terenie zakładu znajduje się 9 hal, a jego powierzchnia liczy obecnie ponad 67 tys. m2. Mieści się tu również centrum dystrybucji okien Velux na rynek europejski.

Źródło i zdjęcia: Velux

CZYTAJ WIĘCEJ

Velux: wymiana okien ważnym elementem kompleksowej modernizacji budynków i strategii walki ze smogiemDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się