Strona główna | BranżaNagrodzeni Złotym Medalem MTP BUDMA 2013

Nagrodzeni Złotym Medalem MTP BUDMA 2013

Sprawdź, które firmy zostały nagrodzone!
1. System szalunków GEOPLAST z ABS
GEOPLAST s.p.A., Włochy
Zgłaszający: INTER-BIS Joanna Wolak, Nowy Sącz
Pawilon 2 stoisko 1
System Szalunków GEOPLAST z ABS

Prosty, innowacyjny sposób na szybkie i łatwe szalowanie, niewymagające użycia dźwigów.

Umożliwia tworzenie:
- ścian,
- słupów, 
- stropów.
Jest niezwykle trwały- jedna płyta może być eksploatowana ponad 150 razy. Uzyskana powierzchnia jest zupełnie gładka i nie wymaga dodatkowej obróbki, beton nie przylega do tworzywa, więc płyty można czyścić tylko za pomocą wody. Tworzywo, z którego wykonane są wszystkie elementy, jest odporne na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV.

2. SOLBET  SMART- System Szybkiej Zabudowy

SOLBET Sp. z o.o., Solec Kujawski
Pawilon 3 stoisko 47
SOLBET SMART - System Szybkiej Zabudowy

System składający się z poręcznych pakietów płytek z betonu komórkowego wraz z pianką do ich łączenia. Innowacyjność systemu polega na jego wyjątkowej łatwości, szybkości i czystości aplikacji oraz wysokiej ergonomii, dzięki poręcznym do przewiezienia (nawet samochodem osobowym) pakietom.  Zastosowanie systemu SOLBET SMART daje nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz, a wykonana zabudowa jest wyjątkowo stabilna i mocna. Nigdy aranżacja wnętrz nie była tak prosta i tak inspirująca.

3. Nowa generacja drewnianych okien do poddaszy VELUX typu GGL

Grupa VELUX
Zgłaszający: VELUX Polska sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 5 stoisko 102
Drewniane okna VELUX GGL to więcej światła dziennego, większy komfort użytkowania, a także mniejsze zużycie energii. Dzięki ThermoTechnology™ w konstrukcji zredukowano współczynnik przenikania ciepła do Uw 1,2 W/m2Ki. Ta innowacyjna technologia, a także nawet o 10 % większa szyba, zapewniają lepszy bilans energetyczny okna. Bardziej smukłe profile skrzydła i ościeżnicy nadających mu elegancki wygląd. Oblachowanie zewnętrzne ma zaokrąglone kształty i mniej śrub. Do montażu w dachach o nachyleniu 15-90o w każdym pokryciu, na standardowej lub obniżonej o 4 cm .

4. Lekki strop panelowy SMART 15/60, SMART 20/60

KONBET Sp. z o.o. Sp. k., Książ  Wielkopolski
Pawilon 3 stoisko 48
SMART jest płytą strunobetonową o szerokości 60 cm, którą można układać z auta wyposażonego w lekki dźwig typu HDS. Strop wykonany z paneli SMART charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem montażu. Sam montaż stopu jest prosty i nie zajmuje dużo czasu - do jego wykonania wystarczy dwóch pracowników, którzy mogą ułożyć strop jednej kondygnacji w dwie godziny!

Lekki Strop Panelowy SMART wpisuje się idealnie w najnowsze trendy redukcji czasu inwestycji, przy zachowaniu najlepszych parametrów technicznych produktu. Zapraszamy na stronę produktową www.stropsmart.pl

5. Schody segmentowe ognioodporne- LMF

FAKRO sp. z o.o., Nowy Sącz
Pawilon 5 stoisko 63
Schody LMF to segmentowe schody ognioodporne, które zostały zaprojektowane aby pogodzić surowe wymagania norm ogniowych z bezpiecznym i komfortowym dostępem do pomieszczeń strychowych. Schody LMF przez 120 min (EI2=120min wg EN 13501-2) zabezpieczają przed przedostawaniem się ognia i dymu zarówno od strony strychu jak i pomieszczenia, w którym zostały zamontowane. Schody te jako jedyne na rynku cechują się tak wysoką klasa odporności ogniowej dzięki czemu mogą być stosowane w budynkach o podwyższonych wymaganiach w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

6. Markiza elektryczna AMZ Solar

FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz
Pawilon 5 stoisko 63
Markiza elektryczna AMZ Solar to odpowiednie połączenie skuteczności ochrony przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. Sterowanie pilotem lub całkowicie samoczynna, automatyczna obsługa w zależności od poziomu natężenia światła sprawiają, że z wyjątkową łatwością możemy chronić poddasze przed nagrzaniem. Markiza AMZ Solar zapewnia do 8 razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi. Umożliwia jednocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem.

7. Blachodachówka panelowa ARADPRU

PRUSZYŃSKI sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 8 stoisko 35
Blachodachówka panelowa ARAD PRU to nowość w ofercie firmy Pruszyński Sp. z o.o. Jej główną zaletą, oprócz nowoczesnego kształtu oraz powłoki PURMAT z 30-letnią gwarancją, jest innowacyjny montaż, dzięki któremu maskowane są wszystkie użyte wkręty. Niewielkie dwumodułowe arkusze ARADPRU to ułatwione magazynowanie oraz transport. Arkusze charakteryzują się ciętymi po fali brzegami, dzięki którym osiągnięto doskonałe przyleganie kolejnych paneli.

8. Rolowana dachówka ICOPAL 3D

ICOPAL VILLAS HUNGARIA Kft, Węgry
Zgłaszający: ICOPAL S.A., Zduńska Wola
Pawilon 7 stoisko 57
Rolowana Dachówka Icopal 3D(R) to unikalne pokrycie dachów skośnych produkcji Grupy Icopal. Łączy ono w sobie lekkość, szczelność i niezawodność tradycyjnych pokryć elastomerobitumicznych z estetyką dachówki ceramicznej. Znakomitym atutem RDI 3D jest również prostota montażu. Barwiona posypka mineralna tworzy na zewnętrznej powierzchni materiału przestrzenny wzór oddający różne rodzaje dachówek i powoduje pełne, trójwymiarowe odwzorowanie pokrycia. Zastosowane w RDI 3D materiały hydroizolacyjne oraz nośne pozwalają na udzielenie wieloletniej, pisemnej Imiennej Gwarancji Jakości Icopal na niezawodną szczelność pokrycia dachu.

9. Kolektor słoneczny SOLARFOCUS CPC - S1 płaski próżniowy

SOLARFOCUS , Austria
Pawilon 5 stoisko 21
Firma SOLARFOCUS jest zaangażowana w badania, rozwój, produkcję i sprzedaż technologii przyjaznych dla środowiska, oraz dostarcza kompletne i zintegrowane rozwiązania systemowe do wykorzystywania w prywatnych, komercyjnych jak i przemysłowych sektorach (2,9 - 420kW) w zakresie:
  • Ogrzewania biomasą (kotły na pelet, zrębki, drewno oraz kotły typu kombi)
  • Instalacji solarnych (kolektor płaski próżniowy CPC oraz Sunnyline)
  • Technologii magazynowania
Wieloletnie doświadczenie w produkcji kotłów na biomasę oraz technologii solarnej (początek lat 90-tych) sprawiło, iż firma SOLARFOCUS stała się liderem na rynku wytyczając jednocześnie nowe granice efektywności, technologii i funkcjonalnego wzornictwa wyrobów.
Kształtujemy przyszłość produktami, które służą ludzkości a zarazem chronią środowisko!

10. Pasywne drzwi zewnętrzne Drewniane STOLTERM
PPHU STOLPAW - BIS Marcin Pawlak , Pawłów
Pawilon 3a stoisko 13
Kolekcja STOLTERM to  pasywne drzwi drewniane produkowane przez firmę STOLPAW, innowacyjność  tej konstrukcji polega na nowatorskiej produkcji wielowarstwowego panelu termoizolacyjnego, który zbudowany jest z  Aerożelu Porogel Medium SPACELOFT  o współczynniku przenikalności cieplnej  lambda=0,0 14W/m2K oraz pianki Koltherm o współczynniku  lambda=0,021 W/m2K.

Wyposażenie standardowe: zamek listwowy klasy „C” wręg antywyważeniowy, stalowy profil usztywniający ramę, system potrójnego uszczelnienia, próg aluminiowy z wkładką termiczną, zestaw szybowy zbudowany jest  ze szkła P4 antywłamaniowego, szkła refleksyjnego i szkła niskoemisyjnego cały pakiet wypełniony jest argonem. Dzięki tym nowatorskim rozwiązaniom uzyskano wyjątkowo niski współczynnik przenikalności cieplnej drzwi STOLTERM na poziomie UD=0,72W/m2K

CZYTAJ WIĘCEJ

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa
Po Budmie
Budma pod dachem
Jubileuszowo i innowacyjnie- Budma 2011
Uwolnij wyobraźnię razem z Budmą
Budownictwo przyszłości na Budmie 2012
Nagrodzeni Złotym Medalem MTP WINDOOR - TECH2013
Dakea na BudmieDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się