Strona główna | BranżaI Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy

I Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy

To był absolutny strzał w dziesiątkę! Tak I Narciarskie Mistrzostwach Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski Word Cup ocenili zawodnicy i kibice. Sportowa rywalizacja rozegrała się 6 lutego na stokach Jaworzyny Krynickiej. Organizatorem imprezy była firma Fakro.

Do Muszyny zjechała ponad setka gości z całej Europy – byli to przedstawiciele krajowych organizacji dekarskich zrzeszonych w IFD.

Pierwszego dnia zwiedzili oni zakład produkcyjny Fakro w Nowym Sączu. Goście, w tym przedstawiciele zagranicznych mediów branżowych, nie kryli wielkiego wrażenia, jakie zrobił na nich nowoczesny proces produkcji okien dachowych z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii.

Do zawodów narciarskich zgłoszono 45 zawodników z siedmiu krajów (Słowacja, Polska, Szwajcaria, Niemcy, Węgry, Anglia, Rosja).

Rozegrany na Jaworzynie Krynickiej slalom gigant wygrał reprezentant Polski – Grzegorz Kurek. Drugie miejsce należało także do Polaka, Józefa Jarkowskiego. Trzecie miejsce zajął Niemiec Udo Schneider.

Wśród pań najlepszą lokatę uzyskała reprezentująca Polskę Magdalena Florek. Drugie miejsce przypadło Karinie Deakovej ze Słowacji, trzecie miejsce zajęła Szwajcarka, Karin Gamma.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szwajcaria, drugą lokatę zdobyła Słowacja, a trzecią Polska.

Nikomu  wcześniej nie przyszło do głowy, żeby dekarze z całej Europy rywalizowali ze sobą nie na dachu, ale na „neutralnym” gruncie, czyli na narciarskim stoku. To naprawdę świetna inicjatywa, doskonała zabawa i niebanalny sposób na integrację naszego środowiska. A dlaczego Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy wymyśliła  właśnie firma Fakro? Nie mogło być inaczej, skoro serce przedsiębiorstwa bije w górskiej beskidzkiej miejscowości, w Nowym Sączu. Do tego dochodzą osobiste pasje prezesa  firmy – Ryszarda Florka, który jest zapalonym narciarzem.

Czterodniowe spotkanie było świetnie zorganizowane. Bazą wypadową dla wszelkich atrakcji był malowniczo położony hotel Activa. Goście mogli nie tylko biernie kibicować zawodnikom, ale i sami korzystali z przygotowanych dla nich rozrywek. Wśród nich były oczywiście narty i deski snowboardowe, ale także skutery śnieżne, quady i trikke-ski. Goście zagraniczni byli pod wrażeniem góralskiego kuligu – jazda saniami z towarzyszeniem pochodni to dla nich szczególna atrakcja. Byli także zachwyceni góralskimi tańcami, jakie organizatorzy przygotowali dla nich podczas kolacji.

Fakro zorganizowało także konferencję prasową. W znacznej części była ona poświęcona zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem IFD na europejskim rynku budowlanym i współpracy organizacji z Fakro. Ponieważ za kilka miesięcy upływa kadencja jednego z członków zarządu IFD, powstanie wakat, który mógłby zostać zajęty przez Polaka. Otwierają się  więc spore możliwości odpowiedniego wpłynięcia na IFD.

Na pożegnanie prezes firmy Fakro, Ryszard Florek zadeklarował chęć zorganizowania przez firmę także II edycji Narciarskich Mistrzostw Świata Dekarzy. Deklaracja została przyjęta z ogromnym entuzjazmem, tym bardziej, że według zapowiedzi ma ona zostać zorganizowana z jeszcze większym rozmachem. Uroki Beskidu Sądeckiego, gościnność gospodarzy i imponujące rekreacyjne zaplecze w postaci należącego do Fakro kompleksu rekreacyjno-szkoleniowego Activa dają wszelkie podstawy ku temu, aby przypuszczać, że w roku 2011 w Muszynie zjawi się jeszcze więcej „branżowych” gości.

Klasyfikacja indywidualna I Narciarskich
Mistrzostw Świata Dekarzy
IFD FAKRO Ski Word Cup


Panowie
1. Grzegorz Kurek, Polska
2. Józef Jarkowski, Polska
3. Udo Schneider, Niemcy

Panie
1. Magdalena Florek, Polska
2. Karina Deakova, Słowacja
3. Karin Gamma, Szwajcaria

Źródło: Dachy, nr 1 (121) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy 2008
IV Narciarskie Mistrzostwa Świata DekarzyDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się