Strona główna | BranżaFirma Cembrit wprowadza nową linię płytek dachowych do obróbek

Firma Cembrit wprowadza nową linię płytek dachowych do obróbek

O wyglądzie dachu decyduje wiele czynników. Poza standardowym pokryciem dachowym oraz akcesoriami, ważnym elementem jego konstrukcji są detale wykończeniowe. Nowa linia płytek dachowych do obróbek Cembrit pozwala na estetyczne wykończanie szczytów, okapów, kominów czy nawet balkonów. Jest to kolejna propozycja produktowa z szerokiej palety materiałów dachowych oferowanych przez firmę Cembrit, jednego z głównych producentów materiałów budowlanych z włókno-cementu na polskim rynku.

Cembrit oferuje szeroki asortyment płytek dachowych oraz akcesoriów, wykonanych z włókno-cementu. W celu uzupełnienia swojej oferty produktowej, firma wprowadziła do sprzedaży płaskie płytki do obróbek dachowych, służące do estetycznego wykończenia detali. Produkt, który dostępny jest w dwóch wymiarach: 20x20 cm oraz 30x30 cm, przeznaczony jest do wykończenia elementów dachu, wymagających zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi, a jednocześnie stanowiących o wyglądzie całego pokrycia dachowego, m.in.: szczytów, okapów, wykuszy okiennych, kominów, balkonów czy attyk.

"Nowe produkty w naszej ofercie stanowią ciekawą alternatywę dla naturalnych płytek łupkowych, obić drewnianych czy też blaszanych. Dajemy inwestorom oraz indywidualnym klientom możliwość wyboru ciekawego rozwiązania, korzystając z  bogatej palety kolorów i wzorów" - mówi Maciej Duszczak, Szef Marketingu z Cembrit.

Nowe płytki dachowe do obróbek firmy Cembrit są bardzo łatwe w instalacji i oferowane z gotowymi otworami montażowymi w opcji z łukowym zakończeniem narożników. Potwierdzają to także architekci, którzy cenią płytki dachowe za ich prosty montaż oraz niską cenę. "Są lżejsze i łatwiejsze w montażu od klasycznych dachówek. W przypadku ich zastosowania, zmniejszy się  ogólny koszt budowy lub remontu" - przekonują architekci z pracowni 81.waw.pl.

Produkt dostępny jest w pięciu głównych kolorach: czarnym, grafitowym, czerwonym, brązowym i czerwono-brązowym, dzięki czemu dopasujemy go do każdego pokrycia dachowego. Powierzchnia płytek posiada fakturę przypominającą naturalny kamień łupkowy. Ich dodatkowym atutem jest mała waga, która waha się - w zależności od rodzaju płytki - od 0,3 do 0,7 kg, przy 4 mm grubości.

Płytki 20x20 i 30x30 dopełniają ofertę płytek dachowych Quadra 60x30 i Diamond 40x40, które poza wykorzystaniem ich do wykończenia dachów, znajdują również bardziej niekonwencjonalne zastosowanie, np. jako pokrycie elewacji konkretnego obiektu. Posiadając elewację zewnętrzną wykonaną z tego samego materiału co pokrycie dachu, możemy osiągnąć niezwykle oryginalny efekt - dodają architekci z 81.waw.pl.

Oba produkty idealnie komponują się ze sobą, niemniej można je zamontować niemal z każdym pokryciem dachowym, bez względu na rodzaj oraz strukturę zastosowanego materiału.

Źródło i zdjęcie: Cembrit

CZYTAJ WIĘCEJ

Maszyny do obróbki blach
Miękki cynk do obróbek
Ołów do obróbek
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Trwałość obróbek blacharskich i rynien
Materiał do obróbek
Miękka obróbka komina
Röben radzi: jak poprawnie wykonać twardą obróbkę komina?
Firma Cembrit ufundowała nowe pokrycie dachowe na budynku Fundacji Stworzenia B. Smolenia
Płyty włóknisto-cementowo EuroFala w budynkach inwentarskich
Włóknisto-cementowe płytki dachowe BobrovkaDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się