Budma 2017. Podsumowanie
Cztery targowe dni podczas Budmy oraz WinDoor-techu były niezwykle intensywne. Dopisali wystawcy, których w Poznaniu było ponad 800 z aż 26 krajów z całego świata, a którzy zaprezentowali setki nowości i kilkadziesiąt rynkowych premier. Tłumnie przybyli zwiedzający, zainteresowani tematyką budowlaną i architektoniczną. Na powierzchni 55 tys. m2 najnowsze propozycje branży zobaczyło niemal 45 tys. targowych gości! Wyjątkowo bogaty był również program wydarzeń. Śmiało można powiedzieć, że tegoroczne targi dostarczyły uczestnikom wielu inspiracji, ogromnej dawki wiedzy i przede wszystkim okazji do rozmów biznesowych.

Nowości, premiery, Złoci Medaliści
29 Złotych Medali MTP targów Budma oraz WinDoor-tech, kilkaset nowości i kilkadziesiąt rynkowych premier w ramach Klubu Premier Budma – to wszystko czekało na targowych gości w Poznaniu. Szczególnie rynkowe premiery wzbudzały duże zainteresowanie wśród zwiedzających.
Sporą niespodziankę zrobiła m.in. firma Fakro, która zaprezentowała swoją nową markę Innoview, a w jej ramach np. innowacyjne drzwi podnoszono-przesuwne HST Sky.
Na szczególną uwagę zasługiwały produkty, które dzięki wnikliwej ocenie eksperckiego jury, otrzymały nagrodę Złotego Medalu MTP. Tutaj wspomnieć można choćby innowacyjny i energooszczędny system montażu okien EMO firmy Stropex czy hydrofobowy tynk sanitarny firmy Izonil. Wszystkich laureatów Złotego Medalu wraz z opisami można poznać na stronie www.zlotymedal.mtp.pl.

Potężna dawka wiedzy
Wiele osób przybyło do stolicy Wielkopolski ze względu na bogaty program merytoryczny. Tutaj wymienić należy I Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury, które odbyło się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Trzydniowe Forum dostarczyło nam konkretnych informacji m.in. na temat kodeksu urbanistyczno–budowlanego, programu Mieszkanie Plus czy także nadzoru rynku wyrobów budowlanych. O projektowaniu i wykonaniu lekkiej obudowy, warunkach technicznych, metodyce ocen okładzin ściennych czy również roli szczelności w budynkach użyteczności publicznej mogliśmy dowiedzieć się podczas konferencji organizowanej przez stowarzyszenie DAFA. Z kolei tematyka efektywności energetycznej, zalet budowania obiektów w technologii pasywnej oraz głębokiej termomodernizacji podejmowana była w ramach VIII Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej.

Forum Architektury po raz kolejny zaprezentowało szereg interesujących wydarzeń skierowanych do architektów. W ramach projektu ArchiStrada unikatowe produkty o niezwykłym dizajnie oraz szczególnych walorach architektonicznych zaprezentowały firmy Fakro, Porta Drzwi oraz Tubądzin.
Fachowcy na Budmie
Mnóstwo pokazów, szkoleń czy konkursów czekało na fachowców. Warto tutaj wymienić w szczególności pokazy prawidłowych technik montażu stolarki otworowej w ramach projektu Monteriada. Ciekawie wyglądała próba włamania przez okno firmy Internorm. Dużo działo się także w strefie Turbo Mocy, gdzie dekarze, cieśle oraz blacharze walczyli o miano Turbo Dekarza. Zawodnicy mieli aż 11 zadań do wypełnienia, a najlepsza okazała się ekipa Krakusy – Paweł Tynka oraz Paweł Francuz. W Poznaniu padł także nowy rekord Polski w montażu okna dachowego – 13 min. 8 sekund (szybciej o 21 sekund niż poprzedni rekord). O tytuł Mistrza Polski rywalizowali także parkieciarze oraz montażyści wykładzin.

O cenne nagrody można było powalczyć także na wielu stoiskach wystawców targów, którzy przygotowali ciekawe i wymagające konkurencje. Warto było zajrzeć również do pawilonu nr 4 MTP gdzie każdy fachowiec mógł własnoręcznie wypróbować prezentowany sprzęt i materiały budowlane.
Kolejne spotkanie już za rok
Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie branży budowlanej w Poznaniu! W 2018 roku targi Budma i towarzyszące im targi Kominki odbędą się w terminie 30.01–2.02.2018.
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.
Źródło: Dachy, nr 2 (206) 2017
Data publikacji: 2017-03-27
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Jak to na Mistrzostwach było?
Budma 2008
Ogólnopolski Salon Dekarski
Opolskie Stowarzyszenie Dekarzy, Blacharzy i Cieśli. Skąd przychodzimy
DACHY I ROTO z wizytą u profesjonalistów
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania